Reklam
  • Reklam
Bitcoin fiyatlarında artış...
Reklam

Bitcoin fiyatlarında artış...

IBM, Bitcoin’in ve Stellar’ın fiyatlarını arttırıyor... İşte detaylar...

Reklam
24 Temmuz 2018 - 09:57
Reklam

 

Bitcoin Fiyatlarında Artış

 

    Big Blue, birkaç gün önce Stronghold ile ABD doları tarafından desteklenen ve Blockchain Network’te işlem gören ilk dijital para birimi olan Stellar için bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklık IBM’in, IBM müşterileri için kullanılabilen ve yeni teknolojilerden yararlanan Blockchain tabanlı sabit bir token yapmasının yepyeni bir yolu gibi görünüyor. XLM’nin fiyatı son yedi gün içinde iki kattan fazla arttı.

Stronghold USD tokeni

   Stronghold USD tokeni, coin başına bire bir ABD doları tutarına karşılık geliyor ve devlet tarafından kiralanan bir güven şirketi rezervleri elinde tutuyor.

  Stronghold’ın, Stronghold USD’yi ihraç etmek ve işlemek için Stellar’ın Blockchain protokolünü kullanacağı anlaşılıyor. Anlaşma ayrıca likidite ve saklama hizmetleri de sağlayacak.

   Stronghold’un kurucu ortağı ve CTO’su Sean Bennett açıkladı: "Herhangi bir formun dijitalden geleneksel para birimlerine sorunsuz bir şekilde geçişinin yönetilmesi ve ticaretinin yapılması sürecinin gelişmesi için finansal kurumlar ve kripto para birimleri arasındaki uzlaşmanın gelişmesine ihtiyacımız var.Varlık destekli tokenler, tüm para birimlerine sorunsuz erişim sağlayabilir ve paranın küresel hareketini geliştirebilir."

Stellar kurucu ortağı açıklamalarda bulundu

    Stellar’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, Stronghold’un USD çapasının, Stellar ağının kitlesel düzeyde benimsenmesini sağlayan bir köşe taşı olduğunu söyledi.

   IBM Blockchain’in global başkan yardımcısı Jesse Lund, gerçek dünya varlıklarının Blockchain yoluyla sayısallaştırılmasının, tüm dünyada gerçekleştirilen birçok finansal işlem biçimini önemli ölçüde dönüştüreceğini söyledi ve ekledi: "Kaldı ki Stronghold USD gibi yeni türden fiat destekli enstrümanlar uluslararası ödeme ve operasyonların bel kemiği olma potansiyeline sahip. Bankalara, ana altyapılarında önemli değişiklikler yapmak zorunda kalmadan halka açık Blockchain ile entegre edilmeleri için kolaylık sağlandı."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x