Reklam
  • Reklam
Bitcoin değer kaybederken madencilik faaliyetleri yükselişte!
Reklam

Bitcoin değer kaybederken madencilik faaliyetleri yükselişte!

Bitcoin değer kaybettiği için beklenti Bitcoin madenciliğinin de düşmesi yönünde olabilir; fakat durum bunun tam tersi. Madencilik faaliyetleri artıyor.

Reklam
18 Ağustos 2018 - 08:54 - Güncelleme: 18 Ağustos 2018 - 14:07

Bitcoin değer kaybederken madencilik faaliyetleri yükselişte!

Bitcoin bu yılki düşüşünü sürdürüyor ve dolayısıyla madencilik faaliyetlerinin de azalması beklenebilir. Buna karşın durum böyle değil ve Bitcoin madenciliği fiyat düşüşüne rağmen artmaya devam ediyor.

Bitcoin madenciliği hala kârlı

Bitcoin’in fiyatındaki düşüşe karşın hesaplama gücünü ölçen “hash oranı”nın artması kripto para madenciliği ekonomisinin ne kadar karmaşık olduğunu gösteriyor. Artan hash oranı, -fiyatların başa baş noktasının altına gerilediği yönündeki spekülasyona karşın- Bitcoin madenciliğinin piyasadaki birçok katılımcı için hala kârlı olduğu anlamına geliyor.

Amatör madenciler piyasadan çekiliyor

Bu durum, Bitcoin madenciliğinin geçtiğimiz yılki yüzde 1.400’lük yükseliş sonrasında ne kadar karmaşık hale geldiğinin bir yansıması olabilir. Amatör madenciler piyasadan çekilirken, aynı zamanda kazançlı ödüller önemli madencileri daha hızlı çipler edinmeye ve sistemlerini daha ucuz yerlerde kurmaya teşvik etti. Bu da fiyatın 6.000 doların altına düşmesiyle küçük oyuncuların çekilmesinde etkili oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? 24 Nisan döviz kurları..
1 sterlin ne kadar? 24 Nisan döviz kurları..
Bitcoin fiyatları artmaya devam ediyor..
Bitcoin fiyatları artmaya devam ediyor..