Reklam
  • Reklam
Bitcoin’de ki düşüş neden kaynaklanıyor?

Bitcoin'de ki düşüş neden kaynaklanıyor?

Bitcoin'de son durum değerlendirmesi...

Reklam
14 Haziran 2018 - 11:01
Reklam

 

Neden Bitcoin fiyatı düşüyor?

Bitcoin fiyatlarındaki dik düşüşün ardındaki nedenler, son zamanlarda çıkan haberlerde kripto para birimine yönelik olumsuz bir bakış açısı yansıtılması ve geçen hafta sonu yaşanan kripto para piyasası çöküşü olarak tahmin ediliyor.

Yatırımcılar, kripto paraların fiyatlarındaki hızlı dalgalanmadan dolayı endişeli görünüyor. Geçen hafta sonu yaşanan Conrail olayı sonrasında yatırımcılar, cüzdanların siber güvenliği, güvenilirliğini sorgulayarak, kripto topluluğu arasında daha fazla güvensizliğe ve şüpheye neden oldu.  Geçtiğimiz ay boyunca, Bitcoin fiyatları 8.852 dolar seviyesine kadar yükseldi ve ardından bir iki haftada 7.487 dolar seviyesine kadar ani bir düşüş yaşadı. Investopedia’ya göre, bazı analistler Bitcoin fiyatlarının 5.000 doların altına düşeceğini belirterek bir düşüş yönünde spekülasyon yaptılar.

 

Fiyat düşüşleri sektörü tehdit eden tek faktör değil!

Ancak tahmin edilemeyen volatil fiyatlar, kripto para sektörünü rahatsız eden tek faktör değil. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili birçok siber tehdit, yatırımcıların güvenini sarstı. Uzmanlara göre, Blockchain teknolojisi kendi içinde yüksek güvenliği öncelikli olarak oluşturuyor. Bununla birlikte, kripto para birimleri, topluluk içinde anonimlik sağlamak adına alınan ek gizlilik önlemleri nedeniyle siber suçlara karşı savunmasız. Kripto fiyatlarındaki kırmızı fırtınasına rağmen, Bitcoin sıralamada yine de zirvede kalıyor. Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve EOS Bitcoin’in liderliğini takip eden diğer kripto paralar.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..