Reklam
  • Reklam
Bitcoin 12 temmuz fiyat görünümü...
Reklam

Bitcoin 12 temmuz fiyat görünümü...

Bitcoin'de alıcı ve satıcı mücadelesi sürüyor...

Reklam
12 Temmuz 2018 - 10:48
Reklam

 

Bitcoin 12 Temmuz fiyat görünümünde öne çıkan detaylar şu şekilde:

  1. Bitcoin fiyatı 4 saatlik grafikte alıcı ve satıcıların mücadelesini net bir şekilde yansıtıyor.
  2. Mevcut seviyeler küçük çaplı konsolidasyonlar görülebilir. Fakat bu hareketlerin düşüşün devamı şeklinde olma olasılığı biraz daha yüksek görünüyor.
  3. Bitcoin düzeltme seviyelerinden birine tutunmayı başarabilirse, ters baş ve omuz formasyonuna girebilir.

Bitcoin fiyatı şu yatay seyrini devam ettirirken, henüz fiyat ne yöne doğru gideceğinin sinyallerini vermemiş gözüküyor.

 

Bitcoin 12 Temmuz teknik gösterge sinyalleri

100 SMA daha uzun vadeli 200 SMA’nın altında seyrediyor. Bu diğer ifade ile satışların devamının tersine dönme ihtimalinden daha yüksek olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda hareketli ortalamalar bir dinamik direnç görevi görüyor.

Bununla beraber hareketli ortalamalar arasındaki aralığın daralması yükseliş trendine geçilebileceği sinyalini oluşturuyor. Böyle bir durumda yükseliş momentumu yükselirse Bitcoin fiyatı yukarı doğru salınma hareketi yapabilir.

Olası bir yükselme eğiliminde ters baş ve omuz formasyonu oluşabilir. Oluşacak olan formasyonun boyun çizgisinin kırılması 6850 dolar seviyelerinde yükselişin artmasına dair sinyal vermiş olur. Bu durum bir ralli olasılığını arttıracak olup, yükseliş formasyon uzunluğu ile aynı yükseklikte olabilir.

RSI aşırı satım bölgesinden çıkarken yükseliş baskısının geri dönüşüne işaret ediyor. Stokastik gösterge ise aşırı satım bölgesine henüz ulaşmış durumda. Ve yukarı yönlü bir hareket hazır görünümü veriyor. Bitcoin fiyatının bu iki önemli göstergeyi takip etme olasılığı yüksektir. Olası bir aşağı yönlü harekette ise 6200 dolar desteğinin kırılması, Bitcoin’i 5800 dolar seviyelerini test etmeye kadar götürebilir.

Bitcoin, hafta başında ünlü ekonomistlerin olumsuz yorumlarına maruz kalarak, yatırımcı duyarlılığının azalması gibi birkaç sorun ile mücadele ediyor.

ABD’nin ek gümrük tarifeleri koyacağı Çin malları listesini yayınlamasıyla ticaret savaşında yaşanan sıkıntılar, finansal piyasaların toparlanmasını engelliyor. ABD doları, ABD ekonomisinin gücüne ve Amerikan Fed’in şahin yorumlarına dayanarak güvenli liman kazanımlarına yöneliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x