Reklam
  • Reklam
Birlik Vakfı Kıbrıs ve Türk İslam Kültür Cemiyeti’nden...

Birlik Vakfı Kıbrıs ve Türk İslam Kültür Cemiyeti’nden Filistin halkı için dua!

İsrail katliamına karşı tepki sesleri yükseliyor. Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Türk İslam Kültür Cemiyeti Başkan Vekili Erman Çitim, birlik ve dua çağrısı yaptı!

Reklam
18 Mayıs 2018 - 09:51
Reklam

Amerika ve İsrail’in ortak senaryosu, bir kez daha islam dünyasına ateş düşürdü. ABD’nin İsrail elçiliğini Kudüs’e taşımasıyla tırmanan gerilimde, 58 Filistinli hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı var. 

Dünyanın gözü önünde yaşanan bu katliama karşı tepkiler büyüyor. 

Siyasetten iş dünyasına, hemen her kesimden lanet mesajları geliyor. Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Türk İslam Kültür Cemiyeti Başkan Vekili Erman Çitim de bu acı tablo için bir mesaj yayınladı. 

Ortadoğu’da bitmeyen gerilimin, bu son tahrik ve provakasyonla dünyanın gözü önünde bir katliama dönüştüğünü söyleyen Çitim, yaşananlar için ‘akıl ve vicdan tutulması” yorumu yaptı. 

ABD Başkanı Trump’ın göstere göstere müslüman halkı, İsrail askerlerinin hedefine koyduğunu belirten Çitim, Birleşmiş Milletler ve sözde insan hakları savunucularını böylesine acı bir tabloya karşı bile bile seyirci kalmakla suçladı. 

Yaşanan sivil katliamın İslam dünyasında 11 ayın sultanı olarak inandığımız mübarek Ramazan-ı Şerif ayında gerçeklemesini de, ABD ve İsrail zihniyetinin, hoşgörü dini müslümanlığa karşı kırmızı çizgiyi aşan bir hakaret olarak yorumladı!

“Bu kanlı provakasyonlara zemin hazırlayanların, alet olanların ve görmezden gelenlerin ne bu dünyada, ne de ahirette yeri yok” diyen Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Çitim, İslam dünyasına birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. 

Ayrıca Birlik Vakfı Kıbrıs ve Türk İslam Kültür Cemiyeti tarafından, Hz. Ebubekir Camii’nde hayatını kaybeden Filistin halkı için mevlid okunacağını duyurdu… 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x