Reklam
  • Reklam
Bir Türkiye Büyükelçisi ilk kez ’resmen’ Güney...

Bir Türkiye Büyükelçisi ilk kez 'resmen' Güney Kıbrıs'ta!

Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin Dışişleri Bakanları, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi zirvesi için dün Güney Kıbrıs’ta bir araya geldi. Toplantıya Avrupa Konseyi Kurucu Üyesi Türkiye’de Büyükelçi düzeyinde katıldı.

Reklam
20 Mayıs 2017 - 12:30
Reklam

Türkiye'nin Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdoğan İşçan toplantı için Strasburg’dan Larnaka’ya uçtuğu Rum medyasında yer alırken, Büyükelçi İşçan’ın “Lefkoşa Toplantısı” öncesinde Aile Fotoğrafında yer aldı

Rum Yönetimi’nin AB dönem başkanlığı sırasında Türkiye, hiçbir şekilde toplantılara katılmazken, şimdiki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı görevinde bulunduğu sırada Larnaka’da bir toplantıya katılmış ancak Türkiye’yi değil, Başkan olarak AKPA’yı temsil etmişti. İşçan’ın Güney Kıbrıs’taki toplantıya katılımı Türkiye’nin temsil edildiği ilk Güney Kıbrıs zirvesi olarak dikkat çekiyor.

Rum Yönetimi'nin Avrupa Konseyi dönem başkanlığı sırasında Güney Kıbrıs'taki toplantıya katılımı, özellikle Kıbrıs sorununun girdiği kritik süreçte, Anastasiades’in sürekli Türkiye’yi suçlamaya çalıştığı ve Barbaros Hayrettin  Paşa gemisinin Kıbrıs sularında seyir halinde olduğu bir dönemde Güney Kıbrıs’ta bir Türk Büyükelçisinin bulunması anlamlı olarak nitelendirildi.

 

Reklam
Reklam
Kaynak: Kıbrıs Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018