Reklam
  • Reklam
Bir CEO’nun uyandıktan sonraki 3 saati.

Bir CEO'nun uyandıktan sonraki 3 saati.

Sabah rutinlerimiz, günümüzün nasıl geçeceğinde etkisi olan en önemli noktalarındandır. Baş kahramanımız VaynerMedia kurucusu ve CEO'su Gary Vaynerchuk.

Reklam
08 Ağustos 2017 - 10:46 - Güncelleme: 09 Ağustos 2017 - 10:02
Reklam

Gary Vaynerchuk, uzun vadede, bir teknoloji yatırımcısı olarak; Twitter, Tumblr, Birchbox, Uber ve Venmo da dahil olmak üzere 50'den fazla yeni işletmeye danışmanlık yaptı ve yatırım yaptı.

Şimdi onun ağzından güne nasıl başladığını dinleyelim:

Kelimenin tam anlamıyla 06:00 da uyanıyorum. Her gün.

Benim için her bir dakika bile önemli, bu yüzden programımı saniye ile anlatmam daha doğru olur.

Ve şaka yapmıyorum: Üç dakikalık ve dört dakikalık dahi toplantılar yaptım ve böyle devam ettim.

Uyandığımda yaptığım ilk şey cep telefonumu alıp kendimle tuvalete götürmek, burada çok fazla bilgi tüketerek güne başlıyorum. E-posta haber bülteni okuyorum.

Sonra başta Business Insider ve ESPN olmak üzere haber merkezlerine girdim. Ancak bu süre boyunca üzerinde yoğunlaştığım ana site, çevremizin paylaştığı başlıkların ve bağlantıların bir araya getiricisi olan Nuzzel'dır . Bu muazzam bir araçtır ve her web sitesine tek tek odaklanacak zamanınız yoksa, herkesin incelemesini öneriyorum.

Bu sitelerden sonra, iletişim için 1 numara olan Twitter'a bakmaya başlıyorum. Elimde arama yapıyorum ve Avrupa ve Asya üsleri göz önüne alındığında önceki gece, hatta sabahtan, özlemiş olabileceğim bir şey bulmaya çalışıyorum. Mümkün olduğunca çok kişiye yanıt veriyorum. Sabaha karşı önemli bir zamanımla, insanlara cevap veriyorum ve konuşmalar başlatıyorum.

Son olarak telefonum için Instagram'ı açıp arkadaşlarımın fotoğraflarına bakıyorum. Sabahı başlatmanın güzel bir yoludur,  “arkadaşlarınızın gösterdiği güzel şeyleri görmek.”

Tüm bunlardan sonra ilk iş yapacağım antrenman geliyor . Genellikle 45 dakika ila bir saat çalışırım. Belirli egzersiz rutinim, haftanın gününe, yediğime, ne kadar hareket ettiğime bağlı olarak değişir...

Egzersizden sonra, eve dönüp okula gitmeden önce çocuklarımızla vedalaşıyorum. Onlara beş dakika sarılın, onlara bir öpücük verin, her iş yolunda gider.

Hazırlandıktan sonra, günün ilk toplantısına başlıyorum, saat 9'dan önce. Toplantıya giden arabada, son arayan kişiye göre annemi, babamı veya kız kardeşimi arıyorum. Onlarla konuşun. Sadece ne yaptıklarını öğrenin. Bu küçük anlar gerçekten önemli.

Bir günde kullandığınız her saniye önemli. Sonra görüşmelerime geçiyorum.

Unutmayın gün gözlerimizi açtığımız anda başlıyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..