Reklam
  • Reklam
Binance’dan Japonya’ya yardım bağışı...
Reklam

Binance'dan Japonya'ya yardım bağışı...

24 saatlik işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Japonya’daki sel mağdurlarına yardım eli uzattı.

Reklam
09 Temmuz 2018 - 10:23 - Güncelleme: 09 Temmuz 2018 - 11:33
Reklam

 

CZ olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in batı Japonya’da yoğun yağışlardan etkilenen kurbanlara yardım edeceğini açıkladı Ayrıca BNB, BTC veya JPY’de kurbanlara 1 milyon dolara eşdeğer bağışta bulunulduğunu ifade etti.

 

Japonya’da neler oluyor?

Ağır yağmurlar, haftanın başından beri batı Japonya’yı sular altında bıraktı. Asahi Shimbun’un bildirdiği gibi, en az 37 kişi öldü. Etkilenen bölgeden 1,6 milyondan fazla insan tahliye edildi. En az 67 kişinin bulunduğu yer teyit edilemedi. Hiroşima eyaletinde, 41 kişi kayıp.

Mevsimlik yağmurun tetiklediği su baskını, Shiga ilinden doğuya ve Fukuoka’ya kadar uzanan geniş alanlarda toprak kaymalarına ve su baskınlarına neden oldu.

Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga, 7 Temmuz’dan bu yana meydana gelen felakete karışan insanları kurtarmak için 48.000 polis memuru, itfaiyeci ve Öz Savunma Kuvvetleri mensubunun harekete geçtiğini belirtti.

 

Binance Japonya’daki sel mağdurlarına yardım ediyor

Binance ekibi son lojistik ayrıntıları belirlemek için yerel yetkililerle iletişime geçti ve böylece bağışların zaman içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hedefleniyor.

CZ ayrıca, kripto bağışları için kullanılabilecek bir platform yaratarak, belki de Binance’e bir uzantı eklenebileceğini sinyallerini verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x