Reklam
  • Reklam
Bilgisayarda oyun oynayarak nasıl para kazanılır?

Bilgisayarda oyun oynayarak nasıl para kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanmak genç oyuncuların birçoğunun hayalidir. Her ne kadar imkansız bir hayalmiş gibi görünse de bu yolla para kazanan bir sürü insan vardır.

Reklam
17 Ağustos 2017 - 12:30 - Güncelleme: 17 Ağustos 2017 - 17:30
Reklam

Birçok farklı şekilde bilgisayar oyunu oynayarak ve bu anlamda ki kabiliyetlerinizi değerlendirerek para kazanabilirsiniz.

Peki oyunlar nasıl para kazandırıyor bir göz atalım;

 

E-Spor turnuvalar

Kendinize “e-spor” adı altında lisans çıkartarak profesyonel takımlarda oynama şansı elde edip, katıldığınız turnuvalardan kazanç sağlayabilirsiniz. E-spor lisansına sahip ve profesyonel bir takım içerisinde oynayan kişilerin aldıkları paralar, 8 bin ila 12 binTürk lirası arasında değişmektedir.

 

Twitch,

Online oyun oynayarak para kazanmanızı sağlayan bir platformdur. Oyuncular, oyun esnasında yaşanan tüm olayları, başka insanlarla paylaşmak için Twitch üzerinden canlı yayın yaparlar. Yayın yapan kişi, kanalına abone olan herkesten 5 dolar kazanır. Bunun yanı sıra eğer yayından memnun olan kişiler varsa, “bağış” adı altında size para göndererek yardımda bulunurlar.

 

World of Warcraft, Metin2, Knight Online , League of Legends

Bunun gibi video oyunları konusunda uzman mısınız? Bilgi birikiminize karşılık para ödeyecek bir sürü insan vardır. Bazı siteler bilgi birikiminizi paraya dönüştürmenize yardımcı olacak e-kitaplar yazmanızı sağlar. İnternetteki siteler veya kendi internet siteniz aracılığıyla e-kitaplarınızı satmayı deneyebilirsiniz.

Yeni çıkan ya da var olan ancak ilerleyen seviyelere kadar gelinemeyen oyunlarda izlenimlerinizi, karşınıza çıkanları tek tek not ederek bunları düzenli bir şekilde yazıya döktüğünüzde teknoloji sayfaları başta olmak üzere pek çok platform satın almak isteyecektir. Ayrıca yazılarınızdan kazanacağınız ücrette 100-200 TL haftalık olabileceği gibi aylık olarak 1000 TL’ye kadar oyun bölümleri inceleyerek para kazanabilirsiniz. Oyunu dikkatli takip etmeniz burada oldukça önemli olacak bunu unutmayın.

Bu tip oyunlarda char mantığı önemlidir ve aynı zamanda DOS tipi oyunlara benzer grafikler sunar. Bu tip oyunlara başladığınızda karakterinizi kısa zaman içerisinde gelişmiş ve donanımlı bir hale getirerek çok ciddi miktarlara satabiliyorsunuz.

 

Direkt oyun içerinde para akışı sağlayan ve oyun içinde biriken parayı kendi hesabımıza çekebileceğimiz oyunlar geliştirildi. Bu oyunlar şöyledir:

 

Elit çiftlik, Süper çiftçi, ütopya online, Çılgın tavuklar, Çılgın çiftlik, Zombipio

Çiftlikbank vs gibi daha sayabileceğimiz bir çok oyun var.

Bu oyunlar oyun içerisinde biriktirdiğiniz item, yumurta, altın ve süt gibi ürünleri biriktirip paraya dönüşmesini sağlıyor. Hesabınızdaki parayı da kendi banka hesabınıza çekmek mümkündür.

 

Oyun İçi Satışlar

Oyun içerisinde sadece can, enerji, altın satışı yapmadığınızı bilmeniz gerek. Bazen daha büyük silahlar, yardım elemanları gibi ürünleri satarak kazanç elde edebilirsiniz. Öyle oyunlar var ki bir silah yurt dışındaki alıcılar tarafından milyarlar ödenerek sizden alınabiliyor.

 

Oyunları Video Olarak Sunun!

Milyonlarca oyun severin takip ettiği çalışmalardan olan oyun videoları sizin benim gibi oyun sever insanlar tarafından çekiliyor.  Ancak burada anlattıkları bilgiler ışığında daha bilinçli ve dikkatli oynayacağını düşünen insanlar tarafından bu videolar yüksek tıklanma oranlarına ulaşıyorlar. Yani sizde ilerlediğiniz bir leveli detaylı bir şekilde çeker ve güzel bir anlatımla da sunarsanız ve bu videoyu da You Tube adresi gibi milyonlarca insanın bulunduğu bir adrese eklerseniz emin olun kısa sürede izlenme rekoru kırar ve para kazanmaya başlarsınız.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..