Reklam
  • Reklam
Bayramoğlu’ndan yeni marka, yeni yatırım: Shoes City

Bayramoğlu'ndan yeni marka, yeni yatırım: Shoes City

Artan döviz veya rekabete karşı, yatırımlarına ara vermeden devam eden bir işletme var KKTC’de: Bayramoğlu. Ayakkabı sektörünün güçlü işletmesi, bu kez yeni bir hedef kitle için adım attı. Hem fiyatları değiştirdi hem de kendi markasına hayat verdi.

Reklam
25 Ocak 2018 - 14:40 - Güncelleme: 26 Ocak 2018 - 01:51
Reklam

Kriz var deyip frene basmıyor, aksine “mücadeleye devam” mesajıyla yeni projelerini hayata geçiriyor. Konuğumuz, Kıbrıs Türk iş dünyasının cesur isimlerinden Erbay Bayramoğlu.

Bayramoğlu ile son projesi Shoes City’yi konuştuk, yeni yol haritasını dinledik. Dövize inat, ‘'Yatırımlara devam’' diyor.

 

“Bayramoğlu mağazalarından farklı bir konsept”

Yatırımlara ve yeniliklere durmadan devam ediyorsunuz. Nasıl bir konsepti var bu mağazanın?

Son açtığımız Shoes City mağazamız, diğer Bayramoğlu mağazalarından farklı. Sport Line mağazasından sonra buradaki amacımız şu oldu, piyasanın gelişen koşulları orta ve bir altı pastasının büyümesi nedeniyle daha uygun ayakkabı satma politikasına girdik. Dolayısı ile yeni bir isim altında, 400 metrekarelik iki katlı yeni mağazamızı hayata geçirdik. Geçen yıldan araştırmaya başladık.  Dünyadaki tüm benzer mağazaları araştırdık ve biz kendi mağazamızı yarattık.

 

‘‘Ayakkabı fiyatları 20 TL ile 129 TL aralığında’’

Peki bu fikir nasıl doğdu?

İhtiyaçlardan.

Gelişen pastaya baktık. Bu gün 300-400 TL’ye bir ayakkabıyı almak üst kesim için uygun. Memur maaşları ve işçi maaşlarına da uygun olmasını istedik.  20 TL’den, 129 TL arası fiyat paletimiz ile tüm kesime hizmet vereceğiz. Hepsi seçilmiş, bize göre yapılmış ayakkabılar ve ürünlerdir.

 

“Kendi markamızı oluşturduk”

Shoes City’de hangi markalar var?

Bize imal eden markalarla çalışmaya başladık. Arkasında Shoes City olduğu bir markayı oluşturduk. Kendi markamızı oluşturma fırsatı bulduk. O segmentte olabilecek tüm markaları da bünyemize kattık. Dolayısı ile fiyatları aşağıya çekmenin yolunu bulduk.

İlk izlenimleriniz nedir. Müşterilerden geri dönüş nasıl?

Çok iyi. Gerçekten çok memnunuz bu dönüşten ve ilgiden.

 

“Dövizdeki artış bizi ürkütmüyor”

Yatırım demek, maliyet demek. Ve yine para piyasalarında sert hareketlilikler var. Bir iş insanı olarak nasıl yorumluyorsunuz?

Sertliklere alıştık, ellerimiz nasır oldu. Dövizdeki son dalgalanmayı gördük. Sterlin 2 TL olduğunda ah dedik. 3 TL oldu, aman dedik. Dolar yükseldi, şöyle böyle derken zaman geçiyor.  Sterlin 5 Türk lirasını devirdi. Belki 2018’de 6 Türk lirası olduğunu göreceyiz.

Önemli olan şu an piyasadaki ihtiyaçları belirleyip, verimli olabilecek ürünleri satmaktır. Bunlar bizi açıkçası ürkütmüyor.

 

“Öncelikli hedef 10 mağaza”

Cesur ve emin adımlarla ilerlemek önemli. Peki bu yıl için yeni projeler var mı? Belirlemiş olduğunuz mağaza zincirleri hedefiniz nedir?

Tüm mağazalarda güncellenme, tadilat ve yeniliklere başlayacağız. 2018’de yeni Shoes City mağazalarımızı açmaya devam edeceğiz. Şu an 8 şubeyiz. öncelikli hedef bakım ve güncelleme ile toplam 10 mağaza olacağız. Yine dünya ve seçkin markalarla her kesime hitap edeceğiz.

Kendi işimize, kendi deneyimimizle, altmış yıllık bir birikimle devam edeceğiz.  Biz de bu küçük ülkemizde tutunmaya, gelişmeye çalışıyoruz. Daha iyi hizmet verebilmek için araştırma ve yeniliklerimize devam edeceğiz.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Capital Bank münhal açtı..
Capital Bank münhal açtı..
KTEZO ve Türkiye İş Bankası arasında esnafa yönelik protokol imzalandı..
KTEZO ve Türkiye İş Bankası arasında esnafa yönelik protokol...