Reklam
  • Reklam
Başman Group Yönetim Kurulu Üyesi, Pınar Başman kimdir?

Başman Group Yönetim Kurulu Üyesi, Pınar Başman kimdir?

Yılın İş Kadını,‘Yılın Sosyal Kadın Girişimcisi’ ödüllerine layık görülen, İnsanların hayatlarını güzelleştirmek, daha iyi bir yaşamları olması için onlara ek gelir fırsatları sağlamak adına aktif çalışmalar sunan, Pınar Başman Süren sosyal sorumluluk alanındaki hassasiyetini de göz ardı etmiyor..Kendisini gelin yakından tanıyalım.

Reklam
24 Mart 2018 - 10:21 - Güncelleme: 24 Mart 2018 - 21:02
Reklam

Başman Group Yönetim Kurulu Üyesi,

Pınar Başman Kimdir?


 1977 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1994 yılında Lefkoşa Türk Maarif Kolejini okul ikinciliğiyle bitirip, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.

1998 yılında Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra, o yıllarda Avrupa Merkezi İngiltere’de olan Avon Kozmetikte yaklaşık 1 yıl Satış & Pazarlama Departmanlarında çalışıp, işin ince detaylarını yaşayarak görerek kavrama stratejisi ile ilerledi.

Ağustos 1999 yılında Başman Group’a katılan Pınar Başman, önderlik ettiği ekiple birlikte Avon Kozmetik’in KKTC’de hızla büyümesinde katkıda bulunmuş ve şu anda Avrupa merkezi İspanya’da olan Avon’dan bu konuda üst üste başarı ödülleri alınmasını sağlamıştır.

2002 yılında Atilla Süren ile hayatını birleştiren Pınar Başman Süren’in iki oğlu ve bir kızı bulunmaktadır.

Başman Group of Companies’in kurumsallaşma çalışmalarına öncülük eden Pınar Başman Süren, şu anda Avon Kozmetik & Sarev markalarının yönetimi yanında, Başman Group’un İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Departmanlarının direktörlüğünü sürdürmektedir.

Ayrıca, Kıbrıs Türk Ticaret Odası meclis üyesi, İş Kadınları Derneği üyesi ve Türk Maarif Koleji Eğitim, Bilim & Kültür Vakfı murahhas üyesi olarak görev yapmaktadır.

İnsanların hayatlarını güzelleştirmek, daha iyi bir yaşamları olması için onlara ek gelir fırsatları sağlamak adına çalışmaları bulunmaktadır.

2002 yılında Avon Kanser Hastalıklarına karşı Savaş Fonunu kurmuş ve fonda biriken parayla 3 kez Dr Burhan Nalbantoğlu Hastanesine yaklaşık €45,000 bağışta bulunulmasını sağlamıştır. 2004 yılında Patoloji bölümüne Sito Santrifuj cihazı alınmış, 2011’de Kemoterapi odası kurulmuş ve 2018’de kemoterapi ilaçlarında kullanılmak üzere 5 adet İnfuzyon cihazı bağışlanmıştır.

2004 ve 2012 yıllarında, ‘KKTC Yılın İş Kadını’ ödülleri ile 2011 yılında ‘Yılın Sosyal Kadın Girişimcisi’ ödüllerine layık görülmüştür.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..