Reklam
  • Reklam
Bakan açıkladı! Ada’ya mobese kameraları geliyor

Bakan açıkladı! Ada'ya mobese kameraları geliyor

Geçtiğimiz günlerde Surlariçi Bölgesi’nde yaşanan olay sonrası mobese sisteminin eksikliği yeniden gündeme geldi. Konu ile ilgili açıklama bakandan geldi.

Reklam
22 Şubat 2017 - 09:59
Reklam

Ahmet Vamık-Kıbrıs Postası

Surlariçi Bölgesi’nde yaşanan olay sonrası alınması gereken önlemlerle birlikte ülkemizde mobese sisteminin eksikliği de yeniden gündeme geldi.

“Bu olay bizlere güvenlik mobese sisteminin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha göstermiştir” diyen İçişleri Bakanı Kutlu Evren, bu konuda Emniyet teşkilatı ile birlikte birkaç aydır sürdürülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı.

Birkaç ay içerisinde mobese sisteminin hayata geçmesi ile ülkemizin daha emniyetli bir yapıya kavuşacağını vurgulayan Bakan Evren, suçların önlenmesinde de mobese sisteminin caydırıcı bir gücü olacağını dile getirdi.

Lefkoşa Surlariçi Bölgesi’nde geçtiğimiz Cumartesi akşamı yaşanan üzücü şiddet olayı ülke genelinde infial yarattı. Özellikle son yıllarda büyük değişim ve gelişim yaşanan Surlariçi Bölgesi’nde böylesi bir olayın yaşanması vatandaşlar arasında tedirginliğe neden oldu. Surlariçi Bölgesi’nde yaşanan olay sonrası alınması gereken önlemlerle birlikte ülkemizde mobese sisteminin eksikliği de yeniden gündeme geldi. Mobese sisteminin hayata geçmesi için çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Postası’na özel açıklamalarda bulundu.

“DARP OLAYI NEDENİYLE BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADIM”

Lefkoşa surlar içinde yaşanan darp olayı nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu dile getiren İçişleri Bakanı Kutlu Evren, güvenlik güçlerinin konuyla ilgili gereken her şeyi yapacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

“MOBESE SİSTEMİYLE İLGİLİ ÇALIŞMALARDA SON AŞAMAYA GELİNDİ”

“Bu olay bizlere güvenlik mobese sisteminin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha göstermiştir” diyen Evren, bu konuda Emniyet teşkilatı ile birlikte birkaç aydır sürdürülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı. Güvenlik Mobese kameraları ile ilgili Kasım ayında TC İçişleri Bakanlığı ile yapılan olumlu görüşmeler ve çalışmalarda son aşamaya gelindiğini kaydeden Kutlu Evren, geçtiğimiz hafta Ankara’da İçişleri Bakanlığı ve Emniyet teşkilatı bürokratları ile TC İçişleri Bakanlığı arasında yapılan son toplantıda mobese sistemlerinin kurulumuna Nisan ayı başında başlanması kararına varıldığını açıkladı.

“MOBESE SİSTEMİ İLK ETAPTA LEFKOŞA VE GİRNE’DE HAYATA GEÇECEK”

Son tetkikleri yapmak üzere TC Teknik heyetinin bu hafta adamızda bulunduğunu ve sistemin ilk aşamada Lefkoşa ve Girne ilçelerinde kurulacağını ifade eden Evren, alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte diğer ilçelerde de mobese sisteminin hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

“EMNİYET GÜÇLERİNİN OLAYLARDAKİ SORUNLARI ÇÖZMELERİ KOLAYLAŞACAK”

Birkaç ay içerisinde mobese sisteminin hayata geçmesi ile Emniyet güçlerinin olaylardaki sorunları çözmelerinin daha da kolaylaşacağını, sonuca gitmelerinin hızlanacağını ve ülkemizin daha emniyetli bir yapıya kavuşacağını vurgulayan Bakan Evren, suçların önlenmesinde de mobese sisteminin caydırıcı bir gücü olacağını dile getirdi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..