Reklam
  • Reklam
Aydanur Arar: "Hayallerinizin peşinden gidin"

Aydanur Arar: "Hayallerinizin peşinden gidin"

Kuzey Kıbrıs'ın tek ekonomi dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige'in İşte Kadın ekine konuşan Tepe Home Marka Yöneticisi Aydanur Arar başarı hakkında bakın neler söyledi?

Reklam
15 Nisan 2017 - 10:44 - Güncelleme: 18 Nisan 2017 - 10:31
Reklam

Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

 

1972 yılında İstanbul’da doğdum. Yedi yaşına kadar İstanbul’da yasadik. 1979 yılında Kıbrıs’a geldik.

 

40 yıla yaklaştı, 38 sene oldu. Bütün eğitim-öğretim hayatim burada geçti. Kıbrıs’ı seviyorum ve rahatlıkla memleketim diyebilirim.

 

İş hayatına nasıl başladınız?

 

Eşimle birlikte küçük bir tamir atölyesi açmıştık, birlikte dönüşümlü olarak çalışıyorduk. Öğlene kadar ben, öğleden sonra eşim. 1995 senesinde kızım dünyaya geldi ve kızım kreşe gidene kadar  zamanim evde gecti.

 

Bu arada işler daha da büyüdü. Bir süre yarı zamanlı çalışarak işe devam ettim. Sonrasında kendime göre yapmaktan zevk duyacağım, yeni bir işe girişmek istedim. Eşim de bu konuda bana çok destek oldu. Araştırma ve gözlemlerim sonucunda mobilya ve aksesuar sektörüne yöneldik.

 

2005  yılında Tepe Mobilya olarak işe basladik. 2012  yılında da Tepe Home olmaya karar verdik. Kıbrıs’taki mobilya anlayışını değiştirdik diyebilirim.  Akabinde birçok marka geldi.

 

Hayatınızdaki dönüm noktası

 

Eşimle tanısıp evlenmek diye düşünüyorum. İkimiz de çalıskan, vizyonu geniş insanlarız ve onun da, benim de ruhunda bir iş insanı olmak  varmış. Memur birisiyle evlenseydim acaba böyle bir iş hayatına atılabilir miydim? Bunlar hep kafamda soru isareti.

 

Başarıyı nasıl tanımlarsınız?

 

Ben başarıyı durmamak diye tanımlarım. Bence durmamak başarıyı getiriyor. Eğer bir yerde durup yetinirseniz başarı gelmez. Yetindiğiniz yerde bir müddet kalır ve yok olur gidersiniz. Yetinmemekten kastım açgözlülük anlamında değil, başarıyı getirmek belki yeni sahalara atılmak, belki yaptığın işe dört elle sarılıp daha yukarıya nasıl götürmeye  bakmak.

 

Kendimden örnek verecek olursam eğer; Mobilya mağazasıydım, daha iyisi home olmalıydım. Home oldum, büyütmeliyim büyüttüm, şubeler açmalıyım darken, şu süreçte onun hazırlığındayız.  İşte başarı bu, durmamak!

 

Okurlarımıza  başarı adına tavsiyeleriniz nelerdir?

 

Başarılı olmak için inanmak her şeyin başında gelir. Eğer hayalleri varsa, hayallerinden hiçbir zaman vazgeçmesinler. Hayallerinin peşinde koşarlarsa ancak  başarıya ulaşırlar. Ama burada yine kendimden örnek vereceğim;  Artık mağaza açtım, hayallerim gerçek oldu, iş bitti demekten bahsetmiyorum. Bir kere işinizi cok seveceksiniz. Hatta iş hayatına atılıyorsanız gerçekten sevdiğiniz iş olmalı. Size uygun olup olmadığını iyice düşünmeniz gerekir. Mesela, mobilya sektörü bana çok uygun bir sektördü. Her şeyi keyifle ve itina ile yaptım. Hala mağazamızda hiçbir zaman dağınıklık olamaz.  Yıllardır aynı itina ile, aynı müşteri menuniyetiyle, aynı çizgide ilerlemeye çalışıyoruz.

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018