Reklam
  • Reklam
Artık, Güney Kore’de Blockchain kursu verilecek!..
Reklam

Artık, Güney Kore'de Blockchain kursu verilecek!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
05 Eylül 2018 - 08:20
Reklam

 

Güney Kore'den Blockchain kursu!

 

Güney Kore, 42 adayı tam teşekküllü Blockchain uzmanlarına dönüştürmek için 6 aylık bir eğitim kursu başlattı. Yerel basında çıkan haberlere göre, girişim Güney Kore Blockchain sektörünün gelişmekte olan alanlarını, Blockchain teknolojisinin temel ilkelerini ve ötesini öğreterek güçlendirmeyi amaçlıyor. Kurs, tamamlandıktan sonra öğrenciler yeteneklerine göre hızlıca istihdam edilecek.

Güney Kore Blockchain kursu için Waltonchain (WTC) ile anlaştı

Kurs, Teknoloji ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, Kore Standartlar Birliği ve Blockchain tabanlı IoT startup’ı olan ​​Waltonchain (WTC) ile birlikte kuruldu. Waltonchain genel sekreteri Wang Sang Hyeong, kurs hakkında şunları söyledi: "Çalışanların mesleki becerileri için eğitimin yanı sıra, işsizlere ve yeni başlayanlara tam bir destek sağlayacağız ve sağlıklı bir Blockchain ekosisteminin inşasını güçlendireceğiz."

Güney Kore, dünyanın kripto paraları yasal hale getiren ilk ülkelerinden biri. Öyleki Blockchain teknolojisini ve kripto paraları gerçekten kucaklıyor. Ayrıca, daha önce bildirildiği gibi, Gyeongsangbuk-do eyaleti yerel yetkilileri, Gyeonbuk tokeni olarak adlandırılan bir kripto para çıkardı. Yetkililer, bu girişimin harcamaları teşvik edeceğini ve yerel ekonomiyi canlandıracağını umuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
(KIB-TEK) K.T. Elektrik Kurumu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları.
(KIB-TEK) K.T. Elektrik Kurumu münhal duyurusu - Kıbrıs iş...
Lord's Palace Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Lord's Palace Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları