Reklam
  • Reklam
Apple’dan İran’a görülmemiş ambargo!

Apple'dan İran'a görülmemiş ambargo!

Milyonlarca kişinin kullandığı iPhone siyasete alet oldu! ABD Başkanı Trump'ın isteğiyle İran'a bir yaptırım uygulanıyor. Apple kullanıcıları bu karara tepkili. İşte detaylar.

Reklam
27 Ağustos 2017 - 03:22
Reklam

ABD ve İran arasındaki gerilime bu kez Apple alet oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin bir süredir İran'a uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ülkede resmi kanallardan iPhone satışının yapılamıyor aslında.

Fakat bu rağmen ülkenin %11'lik bir kısmının iPhone kullanıyor.

Ve iPhone üreticisi Apple, İran için şok bir ambargoya imza attı.

Apple, İran uygulamalarını AppStore'dan kaldırıyor!

Apple, geçtiğimiz hafta İranlı geliştiricilere ait popüler iOS uygulamalarını AppStore'dan kaldırdı. Apple sözcüsü Tom Neumayr tarafından da doğrulanan bu olayın nedeni ise Amerikan Başkanı Donald Trump.

Trump yönetiminin Obama hükümetine göre daha sert bir tutuma sahip olmasından kaynaklandığı düşünülen bu durum, İran Telekomünikasyon Bakanı Muhammed Cavad Azari Jahromi tarafından, Twitter'dan yapılan açıklamayla sert bir şekilde eleştirildi.

Olay sonrasında attığı tweette "Müşteri haklarına saygı duymak, Apple’ın bugüne kadar uymadığı bir ilkedir. Uygulamaların ihmalini yasal olarak takip edeceğiz." diyen bakan, Apple'ın daha öncesinde de İran uygulamalarının ödeme sistemlerini değiştirmeleri konusunda yaptırım uyguladığını hatırlattı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..