Süt ürünleri panayırının üçüncüsü gerçekleşecek.

Akçay Kültür Sanat Derneği (AKDER)'nin koordine ettiği ve süt üreticilerinin desteklediği 3. Akçay Süt Ürünleri Panayırı 10 Ağustos gece saat 8'de (20:00) gerçekleşecek.

Süt ürünleri panayırının üçüncüsü gerçekleşecek. 

Akçay Kültür Sanat Derneği (AKDER)’nin koordine ettiği ve süt üreticilerinin desteklediği 3. Akçay Süt Ürünleri Panayırı 10 Ağustos gece saat 8’de (20:00) gerçekleşecek.

Panayır ilk olarak 2. Akçay Süt Ürünleri Panayırı’nda çekilen fotoğrafların gösterimiyle başlayacak panayırda hellim ve çeşitli süt ürünlerinin ikramı ve satışı gerçekleşecek. Ayrıca, süt üreticisi firmaların temsilcilerinin ve hayvan üreticilerinin de panayıra katılması beklentiler arasında.

Halk dansları, yarışmalar ve hellim ile sıcak nor yapımı gibi etkinliklerin de gerçekleşeceği panayırda grup SOS, Grup Otantik, Mustafa Kutbittin, Akder Müzik Kulubü ve Sinan Güzen konser verecek. Kahve ikramı ve yüz boyama etkinlikleri gerçekleşecek.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası verilerine göre KKTC ihracatının % 42’sini süt ve süt ürünleri ihracatı oluşturuyor. Bu nedenle panayırın süt ve süt ürünleri üretimine teşvik edici olması umuluyor.