Şirket Haberleri - 2 Ağustos 2018

Şirketler haberlerinde son gelişmeler...

 

Şirket Haberleri - 2 Ağustos 2018

 

İŞ BANKASI

İş Bankasının 2018 yılının ikinci çeyreğindeki net dönem kârı bir önceki çeyreğe göre %15.4 oranında azalarak 1.52 milyar TL oldu ancak piyasa beklentisi olan 1.43 milyar TL'yi aştı.

Ziraat Yatırım: "Tahminimizdeki sapmada özkaynak yöntemi ile değerlenen ortaklıklardan elde edilen gelirlerin beklentimizin üzerinde gelmesi etkili olmuştur. Bir önceki çeyreğe göre kaydedilen düşüşte yeni uygulanan TFRS 9'a istinaden ilk çeyrekte diğer faaliyet gelirlerinde kaydedilen 504mn TL'nin olmayışı etkili olmuştur." dedi.

ASELSAN

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün  ile Ukrayna Genelkurmay MEBS Başkanı General Vladimir Rapko arafından haberleşme alanında iş birliği için mutabakat muhtırası imzalandı.

ALARKO HOLDİNG

Alarko Holdingin bağlı ortaklığı Alsim Alarko'nun yer aldığı ortak girişimin daha önce üstlendiği ancak sonrasında iptal edilen Kaynarca-Pendik-Tuzla Metrosu projesinin yeniden söz konusu ortak girişim yükleniminde kalmasına karar verildi.

LOKMAN HEKİM

Şirketin Şehir hastanelerindeki ilk projesi olan 1038 yataklı Elazığ Şehir Hastanesinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) işletmesini 5 yıl süreyle yapılacağı duyurulmuştu. Elazığ ve çevre illerine nitelikli sağlık hizmeti sunacak olan Elazığ Şehir Hastanesinde dün itibariyle hasta kabulüne başlandı. Bilkent Şehir Hastanesi FTR işletmesinde de bu yılın son çeyreğinde hasta kabulüne başlanması planlanıyor.