Oturduğunuz yerden, dünya markasıyla çalışmak ister misiniz?

İş yerine gitme şartı yok. Evden çalışıp, bilgisayar üzerinden kazanacaksınız. Dünya devi Apple, dikkat çeken bir iş ilanı verdi ve şimdiden çok büyük ilgi görüyor. İşte detaylar..

Artık ofiste çalışma şartı yavaş yavaş sona eriyor. Dünyanın teknoloji devi, özellikle de akıllı telefonlara damgasını vuran Apple, dikkat çeken bir iş ilanı yayınladı.

Apple müşterilerinin teknik sorunlarını çözmeleri sürecinde yardımcı olacak takım arkadaşları arıyor.

İşi yalnızca teknik sorunların çözülmesi olarak sınırlandırmayan Apple, işe başvuracak kişilerden Apple’ın geniş ürün yelpazesi hakkında müşterilere bilgiler verebilecek donanımda olma kriterini şart koşuyor.

Apple'ın şimdilik Türkiye’de İstanbul’u kapsayan bu dikkat çekici iş ilanında, evinde çalışacak ama Almanca'yı da sular seller gibi bilen çalışan detayı var.

Tabi adaylar evden çalışılacak olsa da, belirli bir saat kotaları olacak. Haftada 45 saatlik çalışma dilimini doldurmaları gerekecek, ayrıca saatlerin esneklik gösterebileceği de unutulmamalı.

Bu kişilerin iş tanımları da özelliklerine göre değişiyor, özellikle Almanca bilgisi olanlar için Alman müşterilere hizmet verecek müşteri hizmetleri çalışanı veya Türkçe/İngilizce teknik destek verebilecek özelliklerde teknik destek elemanları aranıyor.

Sadece İstanbul’la değil Apple’ın açtığı ilan. Birçok alanda uzaktan erişimle personel alımına açık Apple. Edirne’den Kars’, Türkiye’nin tüm illeri için bu fırsatı sunuyor.

Türkiye ilanı olduğu için KKTC bu kapsama dahil değil. Ama konuyla ilgili bilgi veren Apple yetkilileri, KKTC’den de başvuruların yapılabileceğini söylüyor. O yüzden Apple’ın açtığı bu fırsat kapısı, KKTC’de yaşayanlar için de değerlendirilebilir…

Son bir hatırlatma..

Dikkat çeken ve ezber bozan bu iş ilanına son başvuru tarihi Haziran 2016. Yani sayılı günler kaldı. Düşünenlerin acele etmesinde fayda var..