Otel odasına uyuşturucu baskını!

Yeni Erenköy'de otel odasına baskın düzenleyen Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri 4 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi.

Yeni Erenköy’de faaliyet gösteren bir otelde müşteri olarak kalan Tunç Yükler ile Okan Eren’in odasına baskın düzenleyen PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri otel odasında 4 gr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirirken Tunç Yükler ile Okan Eren ise tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla ilgili olarak dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Yükler ile Eren aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Odada uyuşturucu, arabada öğütücü

Meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın, 20 Temmuz tarihinde Yeni Erkenköy’de faaliyet gösteren bir otelin 2 numaralı odasında uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini belirtti. Ayni gün konu otele gidildiğini belirten Arkın, 2 numaralı odada zanlı Tunç Yükler ile Okan Eren’in tespit edildiğini söyledi. Arkın, konu otel odasında yapılan aramada zanlı Yükler’in yatağı ile duvar arasında bulunan cüzdan içerisinde 4 gr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirterek, zanlıların otele geldikleri tespit edilen araçta yapılan aramada ise içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet öğütücü bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Arkın, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Tutuklu kalacaklar

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Tunç Yükler ile Okan Eren’in tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.