Onur Air'dan Kıbrıs'a özel ayrıcalıklar ve fırsatlar!

Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisinin Mayıs sayısında gündem havacılıktı. Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Onur Air'in KKTC uçuşları için sunduğu ayrıcalıkları anlattı..

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE - ÖZEL

 

Uzun bir yılın biriken yorgunlukları, daha şimdiden yapılan tatil planları derken keyifli bir yaz sezonu daha yaklaşıyor. Tabi tatil deyince, seyahat olmazsa olmazlardan. Özellikle de uzakları yakın eden havayolu seyahati..

Türkiye’nin köklü markalarından Onur Air, sezona hızlı bir giriş yapıyor bu yıl. Seyahat listesine eklenen yeni destinasyonlar, yolcular için sunulan ayrıcalıklı imkanlar ve cazip fiyat fırsatlarıyla öne çıkıyor firma.

Kıbrıs’ın tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige’de konuğumuz, Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun..

 

 

“KIBRIS BİZİM İÇİN ÇOK ÖZEL”

 

Hoşgeldiniz Teoman Bey.

Görüyoruz ki yaz ayına bol yenilikler ve dikkat çeken kampanyalarla başlıyorsunuz. Bu sezon hem uçuş rotalarında, hem de uçak içi seyahatlerde Ercan yolcularına nasıl bir farklılık sunacak Onur Air?

 

Onur Havayolları olarak 1992 yılındaki kuruluşumuzda ilk uçuşumuzu Ercan’a yapmıştık. Bu nedenle Kıbrıs bizim için çok şey ifade ediyor. Bu nedenle gerek Kıbrıs’ı desteklemek, gerek ise daha yoğun uçarak yolcu bakımından alternatifi artırmak adına bu yıl farklı bir konseptle yaklaştık Kıbrıs’a.

 

Örneğin hiçbir uçağımızda olmayan ve şirket politikamızda bulunmayan Business Class uygulamasını yolcularımızdan gelen talepler doğrultusunda Kıbrıs özelinde hayata geçirdik. İstanbul-Ercan uçuşlarımızı 3’e çıkarttık ve Gaziantep-Ercan uçuşlarımızın yanına Diyarbakır-Ercan uçuşlarımızı da ekledik.

 

“LEFKOŞA-DİYARBAKIR HATTINDAN ÜMİTLİYİZ”

 

KKTC’den daha önce Gaziantep’e direkt uçuşlar vardı, ama Diyarbakır-Ercan bir ilk olacak. Günde veya haftada kaç uçuş planlıyorsunuz ve nasıl bir geri dönüşü olur bu hattın? Yoğun talep bekliyor musunuz?

 

Gaziantep’ten Lefkoşa Ercan’a haftada 3 sefer yapacağız. Bu uçuşlarımız Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri Lefkoşa’dan 11.30’da, Gaziantep’ten ise 13.30’da gerçekleştirilecek. Diyarbakır’dan ise haftada 4 sefer yapacağız. Diyarbakır’dan Lefkoşa Ercan’a Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri saat 11.25’te, aynı günlerde Diyarbakır’dan Lefkoşa’ya ise 13.20’de sefer yapacağız. Bu hatlarımızın tamamından ümitliyiz.

 

Elbette Diyarbakır’dan yurt dışına yapılan ilk sefer olması nedeniyle bu uçuşlarımız başka bir öneme de sahip.

 

“HER ŞEY DAHİL

74 LİRA”

 

Gaziantep ve Diyarbakır biletleriniz her şey dahil 74 liradan başlayan fiyatlarla satışta. Görenler, duyanlar için bu rakamlar çok dikkat çekiyor. Peki satışlar nasıl gidiyor?

 

Bu rakamlar şüphesiz maliyetlerin çok altında.

Ancak hem hattın tanıtımını yapmak, hem de bizi takip eden yolcularımıza bir jest sunabilmek için başlangıç fiyatlarımızı düşük tutuyoruz. Ama elbette en ekonomik bilete ulaşmanın yolu erkenden satın almaktan geçiyor. Bu nedenle her zaman olduğu gibi değerli yolcularımızın seyahat planlarını yaptıkları anda biletlerini almalarını öneriyorum.

 

KIBRIS UÇUŞLARINA

‘BUSINESS CLASS’

 

Kıbrıs uçuşlarında ‘Business Class’ hizmeti de öne çıkan yenilikler arasında. Gelen talepler doğrultusunda mı böyle bir karar aldınız? Yani Kıbrıs yolcusu ‘Business Class’ uçmayı seviyor diyebilir miyiz?

 

Dediğiniz gibi, bu konuda gelen taleplere göre böyle bir karar aldığımızı söyleyebiliriz. Aslında Kıbrıs yolcusunu tanıyoruz ve beklentilerini biliyoruz. Bu nedenle çok uzun zamandır hayata geçirmeyi planladığımız Business Class uygulamasını bu hattımızla başlatmış olduk. Daha ilk seferden itibaren yoğun talep geldiğini de söylemeliyim.

 

Kıbrıs’ta Onur Air deyince Akgünler Turizm ile kurduğunuz çözüm ortaklığı da akla geliyor. Onur Air ile Akgünler Turizm’in de içinde yer aldığı DMG Şirketler Grubu arasındaki işbirliklerinin detaylarında ve yolculara sunduğu fırsatlarda neler var?

 

Akgünler Turizm Onur Havayolları’nın çok uzun yıllardır partner şirketlerinden birisi. Bu nedenle iki şirket en üst seviyede birbirini tanıyor ve güveniyor.

 

Akgünler Turizm’le birlikte Destination Management Group bünyesinde olan Arscyprus bizim genel satış acentemiz olarak hizmet vermekte. Akgünler Turizm bu gibi seferlerde ticari hamlelerimizi desteklemekte. Bu işbirliğinden Kıbrıs’a yeni ticari fırsatlar çıkması kaçınılmaz.

 

Kıbrıs uçuşlarındaki sefer sayılarının artırılması kararından, Business Class uygulamasına kadar neredeyse tüm ticari kararları da kendileriyle verdik. Destination Management Group bünyesinde bulunan her iki şirket ile olan işbirliğimiz uzun yıllar devam edecektir.

 

 

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE DERGİSİNİ E-DERGİ FORMATINDA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!