Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayiinden açıklama!

Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayii müdürü Mustafa Yenigüç, Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayii adına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şirketlerinin fiyatlandırmada güçlük yaşadığını ve şirketlerinin kambiyo zararının çok yüksek boyutlarda olduğunu açıkladı.

Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayiinden açıklama!

Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayii müdürü Mustafa Yenigüç, Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayii adına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şirketlerinin fiyatlandırmada güçlük yaşadığını ve şirketlerinin kambiyo zararının çok yüksek boyutlarda olduğunu açıkladı. Yenigüç, piyasalar durgunlaştığında hayvancılar lehine adım atabileceklerini vurguladı. Her koşulda kalite, güven ve istikrarın adresi olacaklarını belirterek mesajını sonlandırdı.

Mustafa Yenigüç tarafından yapılan açıklama şu şekildedir: 

"Mustafa Hacıali İşletmeleri Yem Sanayii dövizdeki tüm artış ve inişlerin farkındadır. 14.08.2018 tarihinde yapilan %35'lik zam, 02.07.2018'den itibaren +%48'lik döviz hareketine istinaden zararına yapılmıştır. Fiyatlandırmalardaki güçlüğümüz tüm üreticiler tarafıdan bilinmelidir. Şirketimizin kambiyo zararı dudak uçuklatacak boyutlara ulaşmıştır. Ancak piyasalar durgunlaştığı zaman hayvancılarımızın lehine adım atılabilir. Tüm olumsuzluklara rağmen Mustafa Hacıali İşletmeleri kalite, güven ve istikrarın adresi olmaya devam edecektir."