Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'nden dikkat çeken açıklama..

Kıbrıs'ta üniversite okumak isteyenler için, eğitim kurumlarının sunduğu avantajlar büyük önem taşıyor. GAÜ'nün kardeş üniversitesi KAÜ, bu alanda dikkat çeken bir özelliğini ön plana çıkarıyor. İşte Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Oya Ertuğruloğlu'nun açıklamaları..

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Rektör yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Oya Ertuğruloğlu, 2016-2017 Akademik yılı için önemli açıklamalarda bulundu.

Farklı ve çağdaş eğitim

Kıbrıs Amerikan Üniversites’nin KKTC’de bulunan diğer üniversitelerden gerek eğitim sistemi, gerekse yapısı ile tamamıyla farklı bir üniversite olduğunu belirten Ertuğruloğlu ‘’Özgür eğitim veren, öğrencileri ile bire bir eğitim gerçekleştiren, teoriden çok pratik uygulamaya dayalı olan liberal arts eğitim sistemine tüm gençler büyük merak ve ilgi duymaktadır” dedi.

Teoriden çok pratik

KAÜ Rektör Yardımcısı Ertuğruloğlu, teoriden çok pratik uygulama eğitim sistemi ile öğrencilerin iş hayatına 1-0 önde başlayacaklarını, vurgulayarak “Artık herkes üniversite mezunu fakat bizim öğrencilerimiz yaptıkları pratik uygulamalı çalışmalar ile CV’lerine birçok çalışma ve sosyal sorumluluk projesi ekleyerek hocalarından onaylı CV’ler ile üniversitemizden mezun olacaklar” dedi.

Tarihi dokuyla bütünleşme

Öğrencilerin yaptıkları ve yapacakları pratik uygulamalı çalışmalara da değinen Ertuğruloğlu, “KAÜ, Surlariçi bölgesinde tarihi dokusunu bozmamış binaların içerisinde yer almış durumda. Özellikle mimarlık öğrencileri mimari açıdan çok zengin olan bu bölgede çizimlerini ve çalışmalarını gerçekleştirirken çalışmalarını bu doğal laboratuvar ortamında sürdürecekler bu açıdan da gerçekten çok şanslılar, çünkü diğer üniversitelerde eğitim alan bir çok mimarlık öğrencisi gelip okulumuz bölgesinde çizimlerini gerçekleştiriyorlar” dedi.

DAÜ'de özel yetenek sınavı için başvurular başladı!

Girne Amerikan Üniversitesi'ne İtalya'dan ödül..

UKÜ ile KISBU arasında işbirliği protokolü.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde yüzde 75 burs imkanı için ter döktüler!