JCI Kuzey Kıbrıs'ta Dilek Kurnaz dönemi. - Ekonomi Kıbrıs

KKTC ekonomisi için birçok proje geliştiren ve uluslararası işbirlikleri kuran JCI Kuzey Kıbrıs'ta yeni bir dönem başlıyor. Genel kurul yapıldı ve Dilek Kurnaz, JCI Kuzey Kıbrıs dönem başkanlığına seçildi. İşte detaylar.

 

KKTC Genç Müteşebbisler (JCI) Derneği 2017 Genel Kurulu yapıldı. Yeni dönem başkanlığına oybirliği ile Dilek Kurnaz seçildi.

Genel Kurul Toplantısı Jasmine Court Hotel- Babaçakka Restoranda  gerçekleştirildi. Senatör, üye ve aday üyelerin yanı sıra JCI Beşiktaş’ın da  katılımının olduğu kurulda, divan başkanlığını Senatör Omaç Cin yaptı. 2016 Dönem Başkanı Rağbe Yankın'ın dönemine ait mali rapor okunup, oylamaya sunuldu.

Ardından 2017 Dönem Başkanı Ahmet Evren kurulda 8 ay boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili olarak sunum gerçekleştirdi, yarı dönem maliye raporunu paylaştı.

Evren’nin konuşmasının ardından 2018 dönemi yönetiminin belirleneceği seçimlere geçildi. Kurulda Dilek Kurnaz, oybirliği ile yeni dönemin başkanı seçildi.

Yönetim kurulu üyelerini tanıtan Kurnaz, 2018 faaliyet dönemi içerisinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri aktardı. Döneminde yeni üye katılımlarını arttırma, eğitim, sanat , sosyal anlamda da dolu bir etkinlik takvimlerinin bulunduğuna dikkat çekti. 

Kurul, fotoğraf çekimi ve akşam yemeğinin  ardından sonra erdi.

 

Dilek Kurnaz Kimdir?

İzmir doğumlu Dilek Kurnaz, İktisat Fakültesi ve İşletme Fakülteleri’nde lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra SPK’ya bağlı menkul kıymetler sektöründe çalışma hayatına başladı. Kuzey Kıbrıs’ta özel sektör ve bankacılık deneyiminden sonra, 11 yılı aşkın süredir Sigorta Uzmanlık kariyerine sahip ve bu sektördeki çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.

İş hayatının yanısıra, tiyatro ve yoga ile de yakından ilgileniyor. Kurnaz, 9 yıldır GİBETSU ve Çatalköy Belediye Tiyatrosu ekibinde oyunculuk yapıyor, son 4 yıldır da Yoga Allianz’a bağlı olarak yoga eğitmeniliğine devam ediyor.

Dilek Kurnaz, Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber-ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi ile yine Kıbrıs’ın tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige’de Sigorta Uzmanı olarak köşe yazıları yazıyor.

 

EKONOMİ KIBRIS

 

Sigorta Uzmanı Dilek Kurnaz'dan elektrik kesintilerine karşı kritik uyarı!