FETÖ, KKTC'de de terör listesine girdi, operasyon için istihbarat bekleniyor!

Darbe girişimine kalkışan FETÖ'ye karşı, KKTC'de de operasyonlar başlıyor. Başbakan Hüseyin Özgürgün, Bakanlar Kurulu sonrası dikkat çeken açıklamalar yaptı..

Darbe girişimi sonrası Türkiye’de başlayan FETÖ avı, KKTC’ye de yansıyacak. Bakanlar Kurulu sonrası kameraların karşısına geçen Başbakan Hüseyin Özgürgün, FETÖ /PDY örgütünü de terör listesine alındığını duyurdu.

Özgürgün, “Listeye giren bütün örgütlerin tüm faaliyetleri yasaklanmaktadır. Böyle bir olay tespit edilirse, güvenlik kuvvetlerimiz ve polisimiz ortaya çıkacak problemi aşabilecek durumdadır. Hali hazırda da gerekli önlemler alınmıştır. Ankara’ya yapacağımız ziyarette de bu konular muhakkak gündeme gelecektir ve muhataplarımızla bu konuları değerlendireceğiz. FETÖ şu anda ülkemize geldi diyemem ancak böyle duyumlar var. Bizim, polisimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin müdahale edebileceği bir istihbarat henüz gelmiş değildir.”

FETÖ'nün KKTC İmamı kayıplara karıştı!

arbe girişimi nedeniyle tutuklanan KKTC'li askeri öğrenciler hakkında da konuşan Özgürgün, “Tutuklananlar arasında başka ülkelerin de öğrencileri var. Mahkeme sürecinde bir netice alacağımızı düşünüyorum. Sonucu beklemek lazım. Bu konuda Dışişleri Bakanlığımız gerekli girişimleri yaptı. Mahkeme sürecini beklemek gerekiyor.”

KKTC'de FETÖ operasyonları için geri sayım..

FETHULLAH GÜLEN'İN BEDDUASI TERS Mİ TEPTİ?

KKTC'DE FETHULLAH GÜLEN TEMİZLİĞİ BAŞLADI!