Ezber bozan pickup Ford Ranger, Çangar Motors'da..

Otomotiv sektörünün iddialı ve ezber bozan aracı Ford Ranger, yenilenen yüzüyle görücüye çıktı. Çangar Motors'da Ranger İçin test sürüşleri başladı. İşte detaylar..

Ford Ranger, en caydırıcı şartlarda, aşırı soğuk ve sıcak altında, dünyanın en çetin arazilerinde ödün verilmeden test edildi. Ve önüne çıkacak her türlü güçlüğün üstesinden gelmeye hazır.

Ford Ranger, dünyanın en titiz uzmanları tarafından test edildi ve aracımız uzmanların oylarıyla Uluslararası Pick-up ödülüne layık görüldü. Yeni Ranger, dünyanın önde gelen otomobil yazarlarının oy birliğiyle, ikinciliği ve üçücünlüğü kazanan araçlara verilen puanların toplamından daha yüksek puan aldı.

Gelişmiş Duratorq dizel motor serisi sayesinde, Yeni Ford Ranger 4x4 ve 4x2 modelleri önceki modellerden çok daha güçlü. Bu güçle, 1.336 kg yük taşımanıza ve 3.350 kg römork çekmenize yardımcı oluyor; aynı zamanda, daha fazla yakıt tasarrufu yaparak cebinizi de düşünüyor.

Ayrıca Ranger, Euro NCAP güvenlik değerlendirmesinde

5 yıldız alan ilk pickup (pikap) araç.

 

Dış Tasarım

Tamamen yenilenen ön bölümü, Ranger'a üstün aerodinamik özellikleri, daha fazla yakıt tasarrufu ve verimlilik sağlıyor. Daha yüksek yeni bel çizgisi ise sürücü için daha fazla koruma sağlıyor.

 

İç Tasarım

Ranger'ın kabini daha çağdaş, daha teknolojik özelliklere ve daha fazla güven veren sağlam bir pick up kamyonet yapısına sahip. Üstün kaliteli dayanıklı malzemeler ve kullanışlı özellikleri karşılamak üzere özel olarak seçilmiştir. Yeni Ranger aracınızı en zorlu iş koşullarında bile güvenle kullanabilmeniz için, tüm malzemeler zorlu testlerden geçirilmiş ve kalitesini ispat etmiş.

 

Sürüş Teknolojisi

Ranger, kumlu, çamurlu ya da buzlu dik eğimlerin üstesinden gelmekten dar park yerlerine girmeye kadar, size her tür sürüş koşulunda yardımcı olabilecek pek çok yeni teknolojiye sahip.

 

4x4 seçeneği ile her arazi koşuluna uyum sağlarsınız

Ranger’da üç sürüş seçeneği sunuluyor: Normal sürüş için 4x2, elverişsiz yüzeylerde ve çamurlu parkurlarda 4x4 (4H) ve gerçekten zorlu arazi koşulları için 4x4 (4L). Yeni Ranger, 230 mm’lik yerden yüksekliği ile en zor zemin koşullarının üstesinden gelmeyi başarıyor.

Elektronik bir sistem olan ESOF sayesinde, seyir halindeyken 4x2 ve 4x4 (4H) arasında geçiş yapılabiliyor. Sistem, Elektronik Denge Programı (ESP) ve Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (ETC) ile birlikte çalışıyor.

Ranger'ın yerden 230 mm'lik yüksekliği, en zor koşulların üstesinden gelmesini de sağlıyor.

Ford Ranger’da değişenler kısaca şöyle;

Daha güçlü ve daha ekonomik dizel motorlar

Römork Savrulma Kontrol Sistemi

Eğim İniş Kontrol Sistemi

Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yeni farlar

Sesinizle kontrol edebileceğiniz teknoloji, Ford SYNC 2

Her araziye uygun seçilebilir 4x4

Geri vites kamerası

Ford kolay yakıt sistemi

Katlanabilir yan aynalar

Çift bölmeli dijital klima

Ford Ranger ile test sürüşü ve detaylı bilgi için adres Çangar Motors..

Ülkü Çangar BMW X1'i anlattı..

BMW 4 Serisi Gran Coupe Çangar Motors'da..