Erman Çitim Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Recep Tayyip Erdoğan için tebrik mesajı yayınladı.

Birlik Vakfı Kıbrıs ve Türk İslam Kültür Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim, Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni seçim başarısının ardından kutlama mesajı yayınladı. "Birlikteyiz, daha güçlüyüz" mesajı verdi.

Türkiye’nin ve Türk halkının gözü aylardır 24 Haziran tarihindeydi. Hem Cumhurbaşkanlığı, hem de milletvekili seçimlerinin yapıldığı sandıklardan, açık ara Erdoğan zaferi çıktı. 

Recep Tayyip Erdoğan hem ilk turda yeni dönemin cumhurbaşkanı oldu, hem de Ak Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı TBMM’de çoğunluğu sağladı. 

Erdoğan’ın bu zaferinin ardından, Türk İslam Kültür Cemiyeti Başkan Vekili ve Birlik Vakfı Kıbrıs Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Erman Çitim de bir mesaj yayınladı. 

 

"Sayın Başkan İle Birlikteyiz, Çok Daha Güçlüyüz"

Ak Parti’nin seçim sloganı “Türkiye Vakti”ni hatırlatan Çitim, “Şimdi güçlü başkan ile, çok daha güçlü Türkiye vakti” dedi. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın “halkın lideri” ve “dünya lideri” duruşunu bir seçimde daha dosta düşmana gösterdiğini söyleyen Çitim, Türkiye için artık yepyeni bir sayfanın açıldığını, her şeyin çok daha güzel olacağını vurguladı. 

İlk gün olduğu gibi, her an haktan, demokrasiden ve Erdoğan’dan taraf olduklarının altını çizen Erman Çitim, “Başkanım, yolun ve yolumuz bir kez daha açık olsun, her daim yanındayız” diyerek, yeni dönem için de ara vermeden mücadeleye devam mesajı verdi. 

Türkiye için açılan yeni ve güçlü sayfa ile birlikte başta Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve milyonlarca seçmeni için sorumluluğun daha arttığını belirten Çitim, “Türkiye ve Kıbrıs’a ciddi yatırımlar yapan bir iş adamı olarak, Türk İslam Kültür Cemiyeti ve Birlik Vakfı Kıbrıs sivil toplum örgütlerimizin yöneticisi olarak söylüyorum ki, Sayın Başkan ile birlikteyiz, çok daha güçlüyüz… Çıktığın bu yolda her daim yanındayız, omuz omuzayız, sonuna kadar seninleyiz” dedi.