Dünya Bankasından ilk Blockchain tabanlı tahvil atağı!

Kripto paralarda son durum...

 

Dünya Bankasından İlk Blockchain Tabanlı Tahvil Atağı!

 

İlk Blockchain tabanlı tahvil Dünya Bankası tarafından bu ay gerçekleştiriliyor. Tahvilin değeri 73 milyon dolar.

Avustralya Commonwealth Bank tek düzenleyici olarak seçilmişti

Ağustos ayının başlarında Dünya Bankası tarafından tek düzenleyici olarak seçilen Avustralya Commonwealth Bank (CommBank), tahvillerin 28 Ağustos’ta işlem göreceğini açıkladı.

Yüzde 2,2’lik getiri elde etmek için tasarlanan ve Bondi adını taşıyan iki yıllık tahvil, Dünya Bankası tarafından taraflar arasında ihraç sürecinin otomatikleştirilmesi için destekleyici teknoloji olarak Blockchain kullanılan ilk tahvil olarak tarihe geçti.

İlk Blockchain tabanlı tahvil dağıtık bir ağ aracılığıyla gerçekleştirilecek

Daha önce sayfalarımıza taşıdığımız ihracata yönelik platform, CommBank’ın şirket içi Blockchain laboratuvarı tarafından geliştirildi ve satıcılar, alıcılar ve bankalar arasındaki tahvil işlemlerinin verimliliğini artırmak için dağıtık bir ağ kullanacak.

CommBank ayrıca, özel pazarlarda test edilen benzer projelerin aksine, kamu yatırımcılarından para toplamak için dünyada ilk kez Blockchain kullanımını sağlayacağını bildirdi.

Anlaşma, Dünya Bankası tarafından her yıl 50 ila 60 milyar dolarlık tahvil satışının bir parçası olarak, yoksullukla mücadele ve dünya çapındaki pazarlar için sürdürülebilirliğin artırılması amacıyla gerçekleştirilecek.