Bitcoin 13 Ağustos fiyat hareketleri...

Bitcoin, ayın 10'u ve 11'i arasında, yaklaşık 24 saatlik zaman diliminde, 6.000 – 6.150 dolar bandındaki yatay hareketi ile son zamanların en kritik bekleyişini geçtiğimiz günlerde yaşadı. Bitcoin piyasaya 12 milyar dolarlık para girişi ile yeniden canlandı.

Bitcoin 13 Ağustos fiyat hareketleri...

Bitcoin 13 Ağustos fiyat görünümüne dair önem notlar aşağıda listelenmiştir:

*Bitcoin dolar karşısında hafta sonuna girerken 6.000 dolar psikolojik sınırını denedi.

*Hafta sonu hareketlerinde sağlam bir sıçrama yapan BTC, 6.500 dolara kadar çıkarmayı başardı.

*Bitcoin fiyatı zaman zaman yüksek hacimli hareketleriyle yukarı seviyeleri deniyor.

*BTC fiyatı şu an saatlik grafikte 100 HO’nun üzerine oturmuş durumda.

 

Bitcoin 13 Ağustos fiyat hareketleri

Bitcoin geçen hafta girdiği yeni bir düşüş dalgası ile olumsuz bir görünüme bürünmüştü. Ayın 10’u ve 11’i arasındaki yaklaşık 24 saatlik zaman diliminde 6.000 – 6.150 dolar bandındaki yatay hareketi ise Bitcoin’in son zamanlardaki en kritik bekleyişi olarak görülebilir.

Ağustos’un 11’i akşamı kripto para piyasasına giren yaklaşık 12 milyar dolarlık fon girişi ise piyasaya adeta can verdi. Bu fon girişi, Bitcoin’in 1 saatte yaklaşık 400 dolar kadar artışına neden oldu. Normal şartlar altında bu Bitcoin için çok yüksek bir artış olarak görülmese de bu zıplamanın oldukça kısa vadede gerçekleşti. Ve kritik yatay seyrin yukarı dönmesi açısından oldukça umut vadeden bir hareket oldu.

Bu yükseliş sonrası 6.500 dolar seviyelerine çıkan Bitcoin, sonrasında gelen ve normal karşılanabilecek olan düzeltme hareketi ile 6.300 dolar seviyelerine geri döndü.

Sabah seansı hareketlerinde ise yeniden pozitif görünümde hareket eden Bitcoin, yazımızın yayına hazırlandığı sabah saatlerinde 6.500 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Şu an ki görünümde ise fiyat saatlik grafikte 100 HO’yu kendine destek yapmış durumda ve 6.430 dolarda seyreden 200 HO’yu kendine dinamikli direnç yapmış durumda.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler baktığımızda, teknik verilerden olumlu sinyallerin geldiğini görüyoruz. RSI 63 seviyesinde olup, Stokastik osilatör ise Bitcoin’in aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Trend ise CCI göstergesine göre oldukça güçlü görünüyor.