Artık, Çin'deki mahkûmlar, Blockchain tekonolojisiyle izlenecek!..

Kripto paralarda son durum...

 

Çin'deki mahkûmlar, Blockchain tekonolojisiyle izlenecek!

 

Çin’in güneyindeki Zhongshan şehrinde şartlı tahliye edilen hükümlüler artık bir Blockchain ağı üzerinden takip ediliyor.

Perşembe günü bildirilen haber, yerel bir medya kaynağında yer aldı. Zhongshan adalet işleri toplum düzeltmesinin kalitesini iyileştirmek için eski mahkûmların hareketlerini izleyebilecek Blockchain‘e dayalı bir sistem başlattığını söyledi.

Teknoloji, görünüşte günlük görevleri kontrol etmek ve tamamlamak için şartlı tahliye taleplerinin sunulduğu çeşitli toplum hizmet merkezlerine dağıtıldı.

Zhongshan şartlı tahliye edilen hükümlüleri izlemek için Blockchain kullanacak

Adalet işleri birimi, her mahkûmun hareketleri hakkında güncel verileri sağlamak için Blockchain sistemini geliştirdiğini ve uygulayacağını söyledi.

Hükümlülerin verileri dağıtık bir biçimde güncellenecek. Ağa erişim sağlayan topluluk cezaevi personeli ve ilgili kanun uygulayıcı kurumlar, herhangi bir zamanda bir mahkûmun nerede olduğunu bilecek. Bu nedenle hükümlülerin arzulanan rutin dışına çıkış olursa gerekli önlemleri alınabilecek.

Adalet işleri birimi, teknolojinin hükümlülerin yasalara uyduklarından ve toplum hizmetlerini yerine getirirdiklerinden emin olunmasını sağlayacağını belirtiyor. Ayrıca, şartlı tahliyeleri fiziksel olarak takip etmek için geleneksel olarak gerekli olan insan gücü yükünü azaltabileceğini iddia etmiştir.

Zhongshan, Çin’in Guangdong eyaletinde bulunan bir şehirdir. Şehir, İnci Irmağı Deltası’nın güneyinde yer alır. Kuzeyde Guangzhou ve Foshan, güneyde Zhuhai, doğuda Jiangmen şehirleri ile komşudur.

Zhongshan uygulaması, Çin’de yasal sistemde Blockchain’in kabul edildiği en son kullanım durumudur.