Alkol alan şahıs ortalığı birbirine kattı..

Girne Polis Müdürlüğü'ne bağlı trafik şubesi ve ekipler Cumartesi akşam saat 01.00-05.00 saatlerinde trafik operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda 450 araç sürücünü kontrol etti.

Ahmet İkidereli / Yenibakış

 

Kontrollerde 5 araç sürücüsü alkollü araç kullanmaktan. trafikten alı konuldu 

Toplam 50 araç sürücüsü aleyhinde ileri işleme gidildi.

 

Dur ihtarına uymadı aracı memurun üstüne sürüp kaçtı

Operasyon sırasında bazı araç sürücüleri polise zor anlar yaşattı. Polisin dur ihtarına uymayarak aracını görevli memurlar üzerine sürüp kaçan bir şahıs Girne sokaklarında filmleri aratmayacak kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı.

 

Polise küfür ve tehdit

 

Ülkenin en can yakıcı sorunlarından biri olan ölümlü trafik kazalarının önüne geçilmesi için 24 saat esasıyla görev yapan devletin kolluk kuvvetlerine karşı yapılan bu saldırılara yetkililerin mutlaka el atması gerek. Basının elde ettiği bilgilere göre, kontroller sırasında durdurulan bazı şahısların polise ağıza alınmayacak küfürlerin yanında “Beni yazarsan seni x bölgeye sürdürürüm” şeklinde  tehditlerde de bulundukları belirtildi.

 

Rapor etti bölümü değiştirildi

Bu arada bir süre önce bir vatandaşı rapor eden trafikte görevli polis memurunun ertesi gün bir başka bölüme nakledildiği de gelen bilgiler arasında.