8 Kasım Çarşamba KKTC gündemi.

8 Kasım Gündemi...

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın 16 aylık icraatları hakkında basın toplantısı düzenleyecek. (Yer: Sağlık Bakanlığı - 09.00)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner,  “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda E-Bakanlık Uygulamaları” hakkında basın toplantısı düzenleyecek. (Yer: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - 10.30)

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Sayıştay Başkanı Osman Korahan’ı ziyaret edecek. (10.00)

“Engelsiz Yaşam Sosyal Alan ve Mustafa Çelik Spor Salonu” ulusal mimari yarışmasıyla ilgili basın toplantısı Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nde yer alacak. (10.30)

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bakanlık toplantı salonunda Veteriner Dairesi ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.  (11.00)

Kıbrıs Türk Radyograferler Derneği, Dünya Radyoloji Günü nedeniyle Lefkoşa Girne Kapısı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyup basın açıklaması yapacak. (14.00)

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle AB İnsan Ticareti ile Mücadele Günü kapsamında panel düzenleyecek. (Yer: AB Program Destek Ofisi - 14.30)

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kalkanlı’da, kırsal kesim arsası alma hakkı kazananlara belgelerinin verilmesi törenine katılacak. (17.00)

Merhum gazeteci İzzet-Rıza Yalın’ın 1963 sonrasından 1983’e kadar yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı radyo-televizyon programlarının içerikleri yanında köşe yazılarının da yer aldığı “Beraber Güldük, Beraber Ağladık” adlı kitap Gazeteciler Birliği’nde tanıtılacak. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Akıncı da katılacak. (18.00)

Harika Sayı'nın ilk kişisel resim sergisi Saçaklı Ev Sergi Salonu'nda açılacak. (18.30)

KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, KKTC Ordu Milli Futbol Takımı ile KKTC 21 Yaş Altı (U-21) Futbol Milli Takımı arasında futbol maçı oynanacak. (Yer: Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı - 19.30)