4 Aralık Kıbrıs gündemi..

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde ara bölgede bir araya gelecek..

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde ara bölgede bir araya gelecek.(09.00)

 

Telsim basın toplantısı düzenleyecek. Yer: Golden Tulip Balo Salonu (09.30) 

 

1963 yılında kayıp olan ve kalıntıları Kayıp Şahıslar Komitesi’nin yaptığı çalışmalar sonucu bulunarak kimlik tespiti tamamlanan Şehit Erol İsmail, İsmail Safa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’ndaki şehitliğe askeri törenle defnedilecek. (10.00) 

 

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yetkililerini kabul edecek. (10.00) 

 

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ile birlikte okullarda çevre bilinci ile ilgili derslerin verilmesi konusunda başlatılan çalışmalarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nda bilgileri aktaracaklar. (10.30)

 

KTAMS, Maliye Bakanlığı’na giderek “protokol masasına oturma eylemi” yapacak. (11.00)

 

Meclis Başkanı Sibel Siber,  Kitap Tanıtımı’na katılacak. Yer.K.T Tabipler Birliği Binası (16.00)

 

Sivil Alan Projesi’nin açılış etkinliği yapılacak. Adres: Sivil Alan, Hüseyin Küçük Sokak, Köşklüçiftlik (Halk Bankası arkası)  (16.00-19.00)

 

Meclis Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Ömer Kalyoncu, 5. kez düzenlenecek olan Yılın Kadın  Girişimcileri Ödül Töreni’ne katılacak. Yer.Bedesten (17.30)

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Ömer Kalyoncu, Diyalog gazetesinin ikinci ve Diyalog TV’nin birinci yılı resepsiyonuna katılacak. Yer: Merit Lefkoşa Otel (19.00)

 

http://www.ekonomikibris.com