31 Mayıs ekonomi ve siyaset gündemi...

İşte 31 Mayıs 2017 ekonomi ve siyaset gündeminden öne çıkan başlıklar...

1- T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Abdullah Arslan’ı kabul edecek, MGK Toplantısı'na başkanlık edecek.

(Ankara/14.00/15.00)

2- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Karl Erjavec'i kabul edecek, "Osmanlı Padişahları Ebru ve Minyatür Sergisi" açılışına katılacak.

(TBMM/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- T.C Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tuzluca ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirecek; il merkezinde vatandaşlarla bir araya gelecek, Valiliği ziyaret edecek, esnaf ziyaretinde bulunacak, iftar programına katılacak.

(Iğdır/13.00-19.33)

2- TBMM'den

- Genel Kurulda bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına dair kanun tasarıları görüşülecek.

- T.C Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ele alınacak.

(TBMM/14.00/12.00)

EKONOMİ

1- T.C Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Dünya Bankası İş Ortamı Raporu’nun değerlendirileceği “Türkiye’de İş Ortamı” toplantısına katılacak.

(İstanbul/13.00)

2- TÜİK, nisan ayı dış ticaret istatistiklerini açıklayacak, “Türkiye Sağlık Araştırması, 2016 Haber Bülteni”ni yayımlayacak.

(Ankara/10.00)