19 Nisan KKTC gündemi...

Diyabet Sempozyumu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın da katılımıyla başlayacak. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali çerçevesinde öğrenciler Kuğulu Park'tan Cumhuriyet Meclisi'ne kortej yürüyüşü yapacak. Ve diğer gündem başlıkları şöyle...

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali kapsamında KKTC’ye gelen konuk ülke ekiplerini kabul edecek(09.00)

Her Daim Dostlar, Şehit Osman Ahmet İlkokulu öğrencileriyle birlikte Salamis Harabeleri’nde etkinlik düzenleyecek. Etkinliğe Meral Akıncı da katılacak(09.30)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen 19. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali çerçevesinde öğrenciler Kuğulu Park’tan Cumhuriyet Meclisi’ne kortej yürüyüşü yapacak. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın Meclis önünde yapacağı açılış konuşmasının ardından meşale yakılacak, “Bütün Çocuklar Kardeştir” sloganıyla sevgi balonları gökyüzüne uçurulacak(10.00)

KTOEÖS ve KTÖS, Meclis önünde “Milli Eğitim Denetleme Kurulu Yasa Tasarısı”yla ilgili ortak basın toplantısı düzenleyecek (13.00)

Diyabet Sempozyumu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da katılımıyla  başlayacak (18.00 - Elexus Otel)

“Nefesler için bir Nefes de biz olalım” sloganıyla Türkiye Şöhretler Karması – Gönyeli Masterleri Futbol Karşılaşması, Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda Başbakan Özgürgün’ün de katılımıyla gerçekleştirilecek (19.30)