14 Şubat ekonomi ve siyaset gündemi...

Bugün gündem oldukça yoğun. İşte 14 Şubat ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkan başlıklar...

Ekonomi ve siyaset gündemi - 14 Şubat 2017

1- T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Vekili Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz'i kabul edecek.

- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından resmi törenle karşılanacak Erdoğan, onuruna verilecek öğle yemeğine iştirak edecek, heyetler arası görüşmelere katılacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temaslarının ardından Katar'a geçerek, eski Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Khalifa Al Sani ile görüşecek.

(Riyad/Doha)

2- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, ODTÜ Teknokent'te 5G Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış törenine katılacak.

(Ankara/11.30/16.00)

3- TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliğinin, Medya ve Demokrasi Etkinliği'ne katılacak.

(TBMM/14.00)

4- AK Parti, CHP ve HDP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/11.15/13.30/12.30)

 YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM'den

- Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun tasarıları görüşülecek.

(15.00)

2- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler başlayacak.

(15.30)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araba tasarımına büyük ilgi duyan otizm hastası 13 yaşındaki Mesut Uygun'u makamında kabul edecek.

(Ankara/14.00)

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu Guvernörler Konseyi 40. Toplantısı'na katılacak.

(Roma)

3- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "5G Mükemmeliyet Merkezi Açılış Töreni"ne iştirak edecek.

(Ankara/16.00)

4- TÜİK, 2016 yılının 4. çeyreğine ilişkin kırmızı et üretim istatistiğini, aralık ayına ilişkin sanayi ciro endeksini ve bu yılın ocak ayına ilişkin tarım ürünleri üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Hazine, 9 yıl vadeli sabit kuponlu devlet tahvilini yeniden ihraç edecek.

(Ankara)