10 Mart ekonomi ve siyaset gündemi...

T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek. İşte 10 Mart ekonomi ve siyaset gündeminden öne çıkan diğer başlıklar...

Ekonomi ve siyaset gündemi - 10 Mart 2017

1- T.C Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti

- T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Rusya'nın başkenti Moskova'ya gidecek.

- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek Erdoğan, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına ve Putin tarafından onuruna verilecek yemeğe katılacak.

- Anlaşma imza töreni ve Putin ile ortak basın toplantısına iştirak edecek ve Meçhul Asker Anıtı'na çelenk bırakacak Erdoğan, temaslarını tamamlayarak Moskova'dan ayrılacak.

(Ankara/10.30/Moskova)

2- CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu, Hilton Garden Inn Otel'de iş adamlarıyla kahvaltıda bir araya gelecek; Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar ve Akyurtlu muhtarlarla toplantı yapacak.

(Ankara/09.30/TBMM/11.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- T.C Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda bir araya gelecek, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde Memur-Sen'in ev sahipliğinde cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacak.

(Erzurum/11.30/14.30/16.30/20.00)

2- T.C Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, halk oylaması çalışmaları kapsamında düzenlenen programa iştirak edecek.

(Ağrı/13.00)

3- T.C Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Belediyeyi ziyaret edecek, Bahçe ilçesi sakinleriyle buluşacak, köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelecek ve STK temsilcileri sohbet toplantısı yapacak.

(Osmaniye/11.45-19.00)​​

4- T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Fatih Belediyesi'nde Fati̇h Yeni̇li̇kçi̇ Projeleri̇ Geli̇şti̇rme Merkezi̇ lansmanına, Avcılar Hilton Otel Double Tree'de İsti̇hdam Teşvi̇kleri̇ İşveren Bi̇lgi̇lendi̇rme Toplantısı'na ve Esenler Kültür Merkezi'nde Rumeli̇li̇ Vatandaşlarla Buluşma'ya katılacak.

(İstanbul/11.00/17.00/20.00)

5- T.C Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Beyazşehir Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi temel atma törenine katılacak, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şükrü Karatepe'nin "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" konferansına iştirak edecek.

(Kayseri/14.00/18.00)

6- T.C Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çimen Gurme'de Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca düzenlenecek kahvaltıya, Valilik'te 16 derslikli lise hizmet binasının yapımı protokol imza törenine katılacak.

- "Beyaz Bayrak" alan 95 okul için Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenecek ödül törenine iştirak edecek Yılmaz, Sivas Termal Otel'de Gürün ve Doğanşar mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelecek.

(Sivas/10.00-16.30)

7- T.C Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, il merkezi ve Banaz ilçesinde DSİ'nin toplu temel atma ve açılış törenleri ile Eşme ilçesinde Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı merasimine katılacak, Valiliği, Belediyeyi ve AK Parti teşkilatını ziyaret edecek, Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında Eşme ilçesinde fidan dikimi gerçekleştirecek.

(Uşak/09.30-16.00)

8- T.C Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Narman, Uzundere, Tortum ilçelerinde kaymakamlık ve belediye başkanlıklarını ziyaret edecek, vatandaşlarla bir araya gelecek, Uzundere'de sandık görevlileri ve eğitimcilerle toplantı yapacak.

(Erzurum/09.30-18.30)

9- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, kadınlarla ve partisinin il yöneticileriyle toplantıda bir araya gelecek, esnafa, şehit yakınlarına, yaşlı ve engellilere ziyaretler gerçekleştirecek, gençlerle yemekte buluşacak.

(Van/11.15-19.00)

EKONOMİ

1- T.C Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini, Alucralılar Derneğini ziyaret edecek; sanayici, işadamları, esnaf ve sanatkarlarla toplantı yapacak, hanımlar konağını açacak ve TÜGVA Samsun Şubesinin toplantısına katılacak.

(Samsun/11.30-21.00)

2- T.C Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Valiliği, esnafı, AK Parti İl Başkanlığını ve İmam Hatipliler Platformu'nu ziyaret edecek, TSO ve esnaf odaları ile buluşacak.

(Tunceli/10.30-13.30)

3- T.C Maliye Bakanı Naci Ağbal, MÜSİAD 95. Genel İdare Kurulu kapsamında verilecek yemekte konuşacak.

(Tekirdağ/19.00)

4- TÜİK, ocak ayına ilişkin motorlu kara taşıtları verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)