Reklam
  • Reklam
Amerika’dan "Kıbrıs" çıkışı!

Amerika'dan "Kıbrıs" çıkışı!

ABD'nin Kıbrıs Büyükelçisi Kathleen Ann Doherty, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yapılan müzakerelere "zamanın uygun olduğunda" katılmayı arzu ettiğini söyledi.

Reklam
27 Ocak 2017 - 10:13
Reklam

ABD'nin Kıbrıs Büyükelçisi Kathleen Ann Doherty, ülkesinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) daimi üyesi olarak, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yapılan müzakerelere ve “zamanın uygun olduğunda” katılmayı arzu ettiğini söyledi.

Büyükelçi Doherty dün AKEL Genel Sekreteri Andros Kyprianou ile bir araya geldi. Görüşme sırasında Kıbrıs sorunundaki gelişmeler ve gelecekte yapılması gerekenler ele alındı.

Büyükelçi, ülkesinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması amacıyla yapılan çalışmaları desteklemeye devam ettiğini ifade ederek gerekli desteği vermeye ve zamanın uygun olduğunda ABD'nin bir BMGK'in üye ülkesi olarak yapılan görüşmelere katılmayı arzu ettiğini belirtti.

Büyükelçi Doherty, iki lider Nikos Anastasiades ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sürece olağanüstü cesaret, ithaf ve kararlılık gösterdiklerini ifade ederek, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması durumunda tüm Kıbrıslılar ve ada için yararlı olacağını söyledi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..