Reklam
  • Reklam
Altkoinlerin fiyatlarında düşüş!..
Reklam

Altkoinlerin fiyatlarında düşüş!..

Bitcoinin fiyatı fazlasıyla yükselirken Altkoinlerin fiyatları neden düştü? İşte detaylar...

Reklam
01 Ağustos 2018 - 08:11 - Güncelleme: 01 Ağustos 2018 - 09:24
Reklam

 

Altkoinlerin Fiyatlarında Düşüş!

 

Hemen hemen her altkoin şu anda uçurumun içine düşüyor gibi görünüyor. Bitcoin 8.000 dolarda sabit kalıyor ve tüm pazarda hakimiyeti ele alarak büyümeye devam ediyor. Altkoin fiyatları ise düşüş eğilimini devam ettiriyor.

Bitcoin popülaritesindeki artış, altkoinlerin fiyatlarında gerilemeye sebep oldu

Bitcoin’in pazar hakimiyeti, Aralık 2017’de olduğu gibi %48.4’e ulaştı.  Şu anda piyasadaki net görüntü, yatırımcıların altkoinlerdeki fonlarını Bitcoin gibi olan daha istikrarlı ve güvenilir bir para birimine geri taşıdıkları.

Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat artışları, kripto paraya daha fazla yatırım yapılmasına neden oldu. Ancak geçtiğimiz aya kıyasla BTC popülaritesindeki artış, altkoinlerin 2017 fiyatlarında gerilemeye sebep oldu.

Altkoin fiyatları çift haneli kayıplarla dik düşüşe geçti!

Çoğu kripto para Wanchain (WAN) gibi her zaman yeni seviyeleri test etmeye çalışıyor. WAN’ın Mart ayı içinde en düşük fiyatı yaklaşık 3.00 dolardı. O zamandan beri fiyat %80’in üzerinde düşüş yaşadı ve şu an 1.59 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Piyasanın çoğu, ilk 100 tokenin sadece üçü hariç kırmızı alanda işlem görüyor.  POLY, Binance’de listelenmesi nedeniyle fiyatlarında %36 oranında bir artış gördü. Verge ise Huobi platformuna eklenmesi dolayısıyla %2’lik bir fiyat artışı gördü. En büyük 100 kripto paranın %25’inden fazlası, son 24 saat içinde %25’lik bir düşüşle ile çift haneli kayıplar görüyor.

Bitcoin ETF’si onaylanmazsa atkoinlerin fiyatı artabilir!

Yatırımcılar, şu andaki altkoin kışının, kripto tarihinin en büyük kazanımlarını silip süpürdüğü için endişeli. Ayrıca yatırımcılar bir altkoin boğa koşusu yapacak mı diye merakla bekliyor.

Şu anki piyasa durumu analistlere göre, daha fazla altkoinin kanını göreceğimizi gösteriyor olsa da, birkaç cesur yatırımcı favori projelerine geri alım yapmaya başladı. Piyasada, özellikle de Bitcoin için devasa bir pompa sağlayacak olan potansiyel bir Bitcoin ETF’si kararının geleceğinin garantisi yok. Eğer böyle bir karar çıkarsa Bitcoin baskınlığı daha fazla artar ve altkoinler daha fazla kan kaybedebilir. Eğer ETF onay alamaz, hatta ertelenirse Bitcoin’den diğer kripto paralara doğru aşırı miktarda para akışı olabilir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x