Reklam
  • Reklam
Altın 2. haftayı yükselişle geçmeye hazırlanıyor!

Altın 2. haftayı yükselişle geçmeye hazırlanıyor!

Altın fiyatları, Trump'ın politikalarına ilişkin belirsizlikle art arda ikinci haftayı da yükselişle geçmeye hazırlanıyor.

Reklam
24 Mart 2017 - 09:14
Reklam

Altın fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump'ın politikalarına ilişkin belirsizliğin sürmesi ve yatırımcıların dikkatlerini Fed yetkililerinin 2017 yılındaki faiz artırımlarına ilişkin yorumlarına çevirmeleri ile birlikte yükselişini üst üste ikinci haftaya taşımaya hazırlanıyor. Palladyum iki yılın zirbesi yakınında işlem gördü.

Spot altın yüzde 0.2 düşüşle Singapur saati ile 10:51'de ons başına 1,243.31 dolara indi. Metal, önceki hafta yüzde 2 yükseldikten sonra bu hafta yüzde 1.1 prim yaptı.

ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0.2 yükseldi ve bu haftayı yüzde 0.2 kayıpla geçmeye yöneldi.

ABD'de sağlık hizmetleri yasa tasarısının oylanmasının ertelenmesi, Trump'ın vergiler ve büyümeye ilişkin diğer politikalarını uygulamada zorluk çekebileceği endişelerini artırdı.

Singapur'da OCBC ekonomisti Barnabas Gan, "Trump'ın sağlık hizmetleri yasa tasarısının oylamasının beklenmedik bir şekilde ertelenmesi, Trump'ın uygulamayı vaat ettiği ekonomik politika gündemine ilişkin şüpheleri artırdı," dedi ve bu tasarıya ilişkin anlaşmazlığın sürmesi durumunda risk iştahının biraz daha azalabileceğini belirtti.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den kampanya!..
Kuzey Kıbrıs Turkcell'den kampanya!..