Reklam
  • Reklam
Albank’tan bugünün piyasa analizi

Albank'tan bugünün piyasa analizi

Albank, finans analizlerinin güncel formunu yayımladı. Gündemi şekillendiren eko-politik olaylara dair özet ve paritelere yönelik analizler, söz konusu bültende göze çarpan unsurlar.

Reklam
03 Nisan 2018 - 11:17 - Güncelleme: 04 Nisan 2018 - 06:39
Reklam

 

Türkiye Enflasyon datasının piyasanın odağında olduğu bir işlem gününe giriyoruz. Saat 10:00 da açıklanacak TÜFE datasının bir önceki data olan 10,26 seviyesinin de düşüş eğilimini devam ettirip ettirmediği takip edilecek. Hatırlanacağı üzere yılın ilk çeyreğinde beklenen baz etkisi enflasyon kaleminde düşüşe neden olsa da beklentilerini karşılayamamıştı. Uluslararası piyasada ise 10:55 te açıklanacak Almanya İmalat PMI (B58,4) vr 11:30 da açıklanacak İngiltere PMI dataları takip ediliyor olacak. Diğer taraftan Çin ve ABD arasındaki gümrük vergisi konusu ile ilgili açıklamalar yakından takip edilecek.

 

ABD 10 yıllık tahvillerinin teknik hareketinde daha önce bahsetmiş ve 2,73 birinci destek seviyesinin fiyatlana bileceğini söylemiştik. Son 3 işlem günüdür bu seviyenin çalıştığını görüyoruz. Kalıcı olarak kırılma yaşanırsa 2,60 a doğru hareketin kuvvetlenme olasılığının altını çizmek isteriz.

 

USDTRY

 

Kurun 3,95 altında denemelerin çokta başaralı olmadığını ve alımlar ile karşılandığını görsekte  4 üzerinde de kalıcı fiyatlama gelmemekte. Yönün tespiti açısında bugün açıklanacak enflasyon datasının önem arz ettiğini düşünüyoruz. Bu noktada 3,95 – 4,00 bantını takip ediyor olacağız.

 

EURUSD

 

Almanya PMI datasının takip edileceği işlem gününde paritede yüksek volatilite bekmemiyorz. Geçen hafta belirtiğimiz görüşümüzü aynen koruyoruz. (Her ne kadar Azalan risk ve büyüme beklentisi EUR üzerinde olumlu beklenti yaratmış olsa da para politikasının tam olarak netleşmesi ile ana trendin oluşacağını düşünüyor. Bu da ancak yaz aylarını bulacaktır. Aşağıda 1,2250 yukarıda 1,2520 seviyelerini takip ediyor olacağız.)

 

GBPUSD

 

İngiltere PMI datası takip edilecek. Yüksek volatilite beklemiyoruz. (GBP nin  1,4290 – 1,3910 arasında geniş bir bantta hareket etmesini bekliyoruz. Orta vadeli olumlu görüşümüz koruyoruz.)

 

Serkan Dönmez

Albank Pazarlama Müdürü

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..