Reklam
  • Reklam
Albank’tan bugünün piyasa analizi

Albank'tan bugünün piyasa analizi

Albank, finans analizlerinin güncel formunu yayımladı. Gündemi şekillendiren eko-politik olaylara dair özet ve paritelere yönelik analizler, söz konusu bültende göze çarpan unsurlar.

Reklam
26 Mart 2018 - 10:16
Reklam

 

Piyasaların odak noktası Trump ve ticaret savaşları üzerinde olmaya devam edecek. Diğer tarafta Çarşamba günü açıklanacak olan ABD GSYİH datası ve Perşembe günü ise İngiltere’nin GSYİH datası açıklanacak.

 

USDTRY

Haftasonu başlanan Sincar operasyonu konusunda gelecek hamleler yakından takip edilecek. Diğer taraftan ABD ek gümrük vergisi konusunda Türkiye’nin muaf ülkeler arasında olması TL açısında negatif bir durum. Teknik olarak baktığımızda 3,98 direnç seviyesinin sabah itibari ile çalıştığını ve kurların gevşeyerek 3,95 seviyesine doğru çekildiğini görüyoruz. Kurda kalıcı geri çekilme için 3,95 seviyesinin aşağı kırılması gerektiğini düşünüyor. Bu seviyenin altında 3,90 seviyesine yakın yerlerinin görülmesi durumunda alım fırsatı olacaktır.

 

EURUSD

EUR 1,24 seviyesine doğru zayıf bir yükseliş eğilimi gösteriyor olsa da ABD faizleri lehine açılan farkında ektisi ile yukarı yönlü potansiyeli çokta koruyamıyor. Aşağıda bir iki haftadır söylediğimiz 1,2250 destek seviyesini takip ediyor olacağız.

 

GBPUSD
 

Brexit konusunda pozitif bir düzleme gelindiğini gördüğümüz geçen hafta haber akışının da etkisi ile 1,4060 direnci aşılarak 1,4160 direnç seviyesi test edildi. 1,4440 hedefi için bu seviyenin aşılması gerektiğini düşünüyor.  1,70 seviyelerinde gevşeyerek 1,45 seviyelerin çalışan İngiltere10 yıllıklar karşısında ABD faizlerin fark açtığımı görüyor. Bu sürecin GBP nin yükselişi açısında önemli dezavantaj olarak görüyoruz.

Serkan Dönmez

Albank Pazarlama Müdürü

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..