Reklam
  • Reklam
Albank’tan bugünün piyasa analizi

Albank'tan bugünün piyasa analizi

Albank, finans analizlerinin güncel formunu yayımladı. Gündemi şekillendiren eko-politik olaylara dair özet ve paritelere yönelik analizler, söz konusu bültende göze çarpan unsurlar.

Reklam
23 Mart 2018 - 13:42
Reklam

 

ABD ek gümrük vergilerinin yürürlüğe girmesi ile beklenen süreç başladı. Bunun yanı sıra fikri mülkiyet hakları üzerinde de 50 Mio USD ek gümrük vergisi getireceğini açıklarken Çin den ABD ticaret ilişkilerini tehlikeli bir bölgeye çekiliyor açıklamasını yaparken ticaret savaşında çekinmediklerini hazır konumda olduklarını belirti. Bu noktada Çin elinde bulanan finansal varlık üzerinde nasıl bir aksiyon alacağı merakla bekleniyor. Diğer taraftan Trump dün yaptığı açıklama ile Ulusal Güvenlik danışmanı Mcmaster ı görevinden alarak yerine John Boston ı atadı.

 

USDTRY

Günün, Haftanın ve hata ayın para birimi TL Gece hareketi ile 4,05 e kadar yükselse de sabah bir süredir takip etmeye devam ettiğimiz 3,98 direncinin altına gevşedi. Asya seansı işlemleri sığ bir piyasa yapıldığı için volatilitenin yüksek olması doğal görülebilir. Fakat her ne olursa olsu gece geç saatlarde 4 seviyesinin üzerinde işlemler olmuş olması kırılganlığın bir göstergesi. Biz 3,98 seviyesindeki dirençi takip etmeye devam edeceğiz. Bu seviyenin güniçi aşılması psikolıjik direncinin de kırılmasına neden olacaktır. Alım satımların yüksek risk altında yapıldığını hatırlatmak isterim.

 

 

EURUSD

EURUSD 1,22 – 1,24 bandı arasında istikrarlı seyrini korurken Ticaret savaşlarının başlamış olması ve Çin in verebileceği tepkilerinin EUR ve EUR varlıklar üzerinde etkisi tartışma konusu. Çin in ABD tahvillerinde bir satışa gitmesi ve Avrupa finansal varlıklarına yönelmesi gibi bir hamlenin parite üzerinde nasıl bir etki yaratacağını göreceğiz.

 

GBPUSD

BOE faizlerde ve varlık alım programında değişikliğe gitmezken (0,50 faiz 435 mio GBP varlık alım) 2 üyenin faiz artışı yönünde oy kullandığı görüldü. Enflasyon hedefini koruyan kurum  Büyümeyi negatif yönde revize etti.  1,4060 direnç seviyesini aşan paritenin dün 1,42 üzerini fiyatladığını gördük. 1,4450 hedefini koruyoruz.

Serkan Dönmez

Albank Pazarlama Müdürü

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..