Reklam
  • Reklam
Albank’tan bugünün piyasa analizi

Albank'tan bugünün piyasa analizi

Albank, finans analizlerinin güncel formunu yayımladı. Gündemi şekillendiren eko-politik olaylara dair özet ve paritelere yönelik analizler, söz konusu bültende göze çarpan unsurlar.

Reklam
20 Mart 2018 - 15:03
Reklam

 

FED faiz kararından önceki işlem gününde piyasalara 11:30 da açıklanacak İngiltere Tüfe datası (Beklenti 2,8%) ve 12:00 açıklanacak Almanya Zew endeksini takip ediyor olacak.

 

USDTRY

 

3,95 seviyesini aşamayan kur FED öncesinde aşırı alım seviyelerinde gözüküyor. FED ile beraber gelecek yukarı yönlü bir hareketinin 3,98 direnç seviyesini kırma olasılığını görsekte FED kaynaklı pozitif bir haberin etkisinin daha güçlü olacağını düşünüyoruz. Ana destek olarak 3,8950 direnç olarak 3,98 seviyesini takip edeceğiz.

 

 

EURUSD

 

Parite hareketinin 1,2250 – 1,2420 arasında sıkıştığını görüyoruz. FED faiz kararı öncesinde ABD tahvillerinde faizler 4 gündür yükselirken Almanya 5 yıllıkların benzer sürede yeniden negatif bölgeyi çalıştığını görüyoruz.

 

 

 

GBPUSD

 

Bugün açıklanacak Enflasyon datası ve BOE kararı öncesinde açıklanacak ekonomik datalar yakın takip edilecek. Haftanın en hareketli para biri adayı olan GBP nin dün verdiğimiz direnç seviyesi olan 1,4060 seviyesini çalıştığını görüyoruz bu seviyenin kararlı bir şekilde aşılması 1,43 seviyelerinin yeniden görülmesine neden olacaktır.

Serkan Dönmez

Albank Pazarlama Müdürü

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018