Reklam
  • Reklam
Albank’tan bugünün piyasa analizi

Albank'tan bugünün piyasa analizi

Albank, finans analizlerinin güncel formunu yayımladı. Gündemi şekillendiren eko-politik olaylara dair özet ve paritelere yönelik analizler, söz konusu bültende göze çarpan unsurlar.

Reklam
19 Mart 2018 - 13:01
Reklam

 

Piyasalarda yoğun bir haftaya giriyoruz. Haftanın en önemli gelişmesi Powell in başkanlığı sonrasında ilk defa yapılacak FOMC toplantısı olacak. 0,25 düzeyinde bir faiz artışına %95,8 oranında olasılık verilirken dikkatler daha çok para politikası patikası üzerinde olacak.  Bugün itibari ile haziran toplantısında 2,00-2,25 aralığı için i %78 olasılık fiyatlanıyor. Diğer taraftan yakın takip edeceğimiz bir diğer merkez bankası ise İngiltere olacak. Merkez bankası kararı öncesinde Salı saat 11:30 da açıklanacak TÜFE datası (Beklenti: 2,8%), Çarşamba günü 11:30 açıklanacak iş güçü dataları ve Perşembe günü merkez bankası toplantısında önce açıklanacak perakende satışlar datası önem arz edecek. İngiltere adına takip edeceğimiz diğer önemli konu ise Perşembe günü başlayacak olan Brexit görüşmeleri olacak.

 

 

Dolar Endeksi (DXY)

Fomc toplantısı öncesinde yeniden 90 seviyesinin üzerine gelen endeks için kalıcı yükseliş veya düşüşten bahsedebilmemiz için 91,10 direnç seviyesinin ve 88,50 destek seviyeninin aşılmış olması gerekecek. Bu noktada FOMC toplantısından çıkacak olan para politikası patikasının belirleyici olacağını söyleye biliriz.

EUROBOND

Türkiye CDS lerinin 178 civarına gelerek yükselişini deva ettirdiğini görüyoruz. Diğer taraftan uzun vadelerde hafif bir toparlanma görsekte ABD merkez bankasının vereceği faiz kararı öncesinde risklerin devam ettiğini düşünüyoruz. Faiz hareketlerinde belirsizlik ve artan riskler nedeni ile kısa vadeli özel sektör önerimizi koruyoruz.

USDTRY

3,85 seviyesinin aşılması ile belirlediğimiz 3,92 hedef seviyesinin aşılmış olduğunu görüyoruz. Bu noktadan sonra 3,98 seviyesini önemli direnç olarak görüyor. 3,98 seviyesi aşılmadan yeni alım yapılmasını makul görmüyor. Bu seviyenin aşılması durumunda alımların kuvvetleneceğini düşünüyoruz.

EURUSD

FED faiz kararı öncesinde geçen hafta belirtiğimiz destek seviyesi olan 1,2270 seviyesinin aktif olarak çalıştığını görüyoruz. Fed kararı öncesinde önemli bir hareket beklemezken 1,22altında 1,2098 seviyesini takip ediyor olacağız. Bu seviyelerin gelen haber akışı ile beraber alım fırsatı olarak kullanıla bileceğini söyleyebiliriz.

GBPUSD

Haftanın en önemli para birimi diyebiliriz. Bir taraftan FED kararı takip edilirken diğer taraftan BOE faiz kararı takip edilecek yarından itibaren başlayacak İngiltere datalarının ciddi volatilite potansiyeli taşıdığını söyleyebiliriz. 1,3880 seviyesini destek olarak takip ediyoruz.  Birinci direnç seviyesi ise 1,4060 seviyesindedir.

 

 

Serkan Dönmez

Albank Pazarlama Müdürü

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018