Reklam
  • Reklam
Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez para...

Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez para piyasalarını yorumluyor!

Ekonomi ve para piyasalarında neler olacak? Kıbrıs'ın tek ekonomi haber portalı Ekonomi Kıbrıs, uzman görüşlerini sizlerle paylaşıyor. İşte Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez'in 6 Ekim piyasa analizi.

Reklam
06 Ekim 2017 - 10:48 - Güncelleme: 06 Ekim 2017 - 11:20
Reklam

 

·         Fomc üyelerin konuşmaları Fed in şahin duruşunu desteklerken Aralık ayı faiz artırım olasılığı gittikçe yükseliyor.

·         ECB eylül ayı toplantısında EUR nun hızlı değer artışının olumsuz etkileri ve varlı alım programının akıbetinin konuşulduğu görüldü.

·         Katalan bağımsızlığı için görüş ayrılıkları olduğu görülürken 9 Ekim de yapılacak oturum Euro üzerinde baskıya neden oluyor. Diğer taraftan İspanya 10 yıllık tahvillerde 1,776 faiz seviyesi görüldükten sonra1,665 e kadar düştüğü görülüyor.

·         ABD  eylül ayı istihdam verisi ve ortalama saatlik ücret artışları açıklanacak.

USDTRY: 3,60 fiyat seviyesinin üzerini gören USD için bu seviyelerin direnç olacağını düşünüyoruz. 3,60 ın üzerinde direnç seviyesi olarak  3,6184 aşağıda destek seviyesi olarak 3,5740 seviyesini görüyoruz.

EURUSD
 

Katalan referandumu ve Alman seçimlerinin sonuçları gibi siyasi etkenlerin yanı sıra FED şahin duruşunun üyeler tarında teyit edilmesi gibi faktörler nedeni ile baskı altında kalan parite 1,17 nin hemen altında işlem görmekte. Fibonacci %23,6  düzeltme seviyesi olan 1,1680 seviyesini önemli destek olarak görüyor USD lehinde takip ediyoruz.

GBPUSD

GBP düşüş hareketi kuvvetlenerek devam etmekte. 1,3010 seviyesini destek olarak görüyor. Nötr olarak takip ediyoruz.

SERKAN DÖNMEZ

ALBANK ÖZEL BANKACILIK MÜDÜRÜ

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..