Reklam
  • Reklam
Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez para...

Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez para piyasalarını yorumladı!

Kıbrıs ekonomisi için döviz kurları büyük önem taşıyor. Peki beklentiler ne yönde? Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez Ekonomi Kıbrıs için yorumladı.

Reklam
16 Ekim 2017 - 11:41
Reklam

 

ECB ve FED başkanlarının konuşmalarına odaklanacağımız bir haftaya girdik. Önce ECB başkanı Draghi nin Merkez bankası konferansında yapacağı konuşmayı dinleyeceğiz. Hatırlanacağı üzere ECB nin  varlık alım programını revize etmesi bekleniyordu. Draghi nin bu konuda vereceği ipuçları takip edilecek. Diğer taraftan FED başkanı Yellen in Cumartesi  günü yapacağı konuşmada yeni faiz artırımının zamanı ve para politikası yol haritası hakkında vereceği bilgiler takip edilecek. Yellen bu hafta sonu yaptığı konuşması enflasyon konusundaki beklentisini yineleyerek FED kademeli faiz artışı yapacağını bir kez daha tekrarladı.

 

Sterlin cephesinde Yarın 11:30 (TSİ) de açıklanacak enflasyon dataları oldukça önemli. Güçlü gelen bir enflasyon datası BOE nin faiz artırımını erkene çekme yönündeki iradesini destekleyecektir. Bu datanın hemen arkasında 13:00 (TSİ) da AB enflasyon dataları gelecek. ECB para politikası açısında önemli olan data yakın takip edilecek.

 

USDTRY 3,65 altında kalıcılık sağlamaya çalışan Kur için 3,5960 seviyesinde geçen 200 lük hareketli ortalama seviyesinin hedef olduğunu düşünsek de haber akışına bağlı olarak 3,70 seviyenin de hala gündemde olduğunu düşünüyoruz. İlgili bandın alım satım için kullanılabileceği kanaatindeyiz.

 

 

EURUSD EUR da yön arayışı bitmiyor. 1,19 seviyesine kadar yükselen parite USD tarafındaki genel değerlenme ile yeniden 1,18 altına gevşedi. Yarın açıklanacak enflasyon datasının parite üzerinde etkili olacağını düşüyor. 1,17 – 1,19 bant içi hareketin bir süre daha devam edeceğini düşünüyoruz.

 

GBPUSD: GBP lehine %7 lik değerlenme sonrasında 1,30 a kadar bir düzeltme yaşayan GBP için teknik görünüm güçlenmekte. Bu noktada 1,3330 seviyesini önemli direnç olarak görüyoruz.

 

SERKAN DÖNMEZ

ALBANK ÖZEL BANKACILIK MÜDÜRÜ

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018