Reklam
  • Reklam
Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez’den günlük...

Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez'den günlük piyasa analizi!

Para piyasalarının yeni gündemi FED'in yeni başkan adayları. Peki bu süreç, dövizi nasıl etkiler? Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez Ekonomi Kıbrıs okurları için yorumladı. İşte günlük piyasa analizi.

Reklam
18 Ekim 2017 - 13:44 - Güncelleme: 18 Ekim 2017 - 13:52
Reklam

ABD’de FED başkan adayları üzerine yapılan spekülasyonların Dolar Endeksinin ve Kısa vadeli ABD tahvil faizlerinin yükselmesine sebep olduğu bir işlem gününün geride bıraktık.  Dünkü yazımızda da belirtiğimizi gibi Dolar endeksi için 94,60 seviyesini hedeflemekteyiz . Dün yakından takip ettiğimiz İngiltere ve AB enflasyon datalarının beklenti seviyesinde geldi.

 

 

USDTRY Güneydoğu sınırında Jeopolitik risklerin nispetin artması ABD ile ilişkilerde gelişme sağlanamaması  gibi yurtiçi faktörlerin yanı sıra USD nin Global değer artışı da TL yi negatif etkilemekte. Dünkü işlemlerde 3,70 seviyeleri denense de kalıcılık sağlanamadı. USD nin global değer artışının devam edeceğini düşünüyoruz. Bu beklenti doğrultusunda Yurtiçi  gelişmelerde olumlu değişiklik olmazsa USDTRY kurunu mevcut seyrini devam ettirilecektir.  3,6600 seviyesini koruyan kurun 3,70 i bir kere daha test etmesini bekleyebiliriz. 3,70  seviyesi aşılabilirse 3,7310 hedef seviyesi gündeme gelecektir.

 

 

 

EURUSD  AB tarafında Katalan bağımsızlığının   net bir sonuça ulaşılamaması , İspanya ekonomisi üzerine de yaratacağı olumsuz etkiler  EUR u negatif yönde baskılamakta. 1,1680 desteği ile Omuz Baş Omuz formasyon oluşumu gözüküyor. 1,1680 seviyesi kırılırsa satışlar 1,1424 hedefi ile güçlenebilir.

 

 

GBPUSD BOE nin para politikası duruşunun Brexit konusundaki  gelişmelerin gölgesinde kaldığını düşünüyoruz. Enflasyon datası beklenti seviyesinde gelirken BOE başkanı Carney Para politikasının finansal istikrar için esas araç olmadığı yönünde açıklama yaptı. GBP tarafında para politikası beklentilerinin fiyatlamalar üzerinde yeniden  etkili olacağı bir süreç yaşanacağını düşünsekte. İbre USD tarafında devam etmekte. 1,3150 seviyesini önemli destek olarak takip ediyorum.

 


SERKAN DÖNMEZ

ALBANK ÖZEL BANKACILIK MÜDÜRÜ

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..