Reklam
  • Reklam
Albank günlük piyasa yorumu..

Albank günlük piyasa yorumu..

Döviz kurunda neler bekleniyor? Euro, sterlin ve dolar kurunda neler olacak? Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez Ekonomi Kıbrıs için yorumladı.

Reklam
25 Aralık 2017 - 11:14
Reklam

 

ABD de vergi tasarısının onaylanması beklenirken faiz ve döviz cephesi sakin hareket ediyor. ABD 10 yıllıklar 2,50 üzeri fiyatlamalar gördükten sonra 2,48 civarında fiyatlarken Dolar endeksi 93,200 civarında fiyatlanıyor. Dolar endeksindeki hareket için 93 seviyesini güçlü ve öneli destek seviyesi olarak görüyor ABD faizlerinin bu seviyelerde devam etmesi durumunda bu seviyenin altında fiyatlama gelmeyeceğini düşünüyoruz.

Diğer taraftan AB gündemine yeniden oturan İspanya Katalan bölgesi ve gündemi bir süredir işgal eden Almanya koalisyon çalışmaları yakından takip edilecek.

 

USDTRY

 

Enflasyonda baz etsinin yaşanacak olması, TCMB nin fonlamayı 12,75 tavan düzeyden yapmaya devam etmesi ve uluslararası piyasada USD nin değer kaybetmesi nedeni ile daha öncede bahsettiğimiz 3,81-3,87 bant seviyesinin desteğine kadar çekilen USDTRY paritesinin bu seviyeyi koruyacağını düşünüyoruz. 3,81 Seviyesinin kararlı kırılması durumunda TL nin güçlenmesini bekleyebiliriz. Bu durumda hedef 3,75 (fibonacci

%38,2) seviyesi olacaktır.

EURUSD

 

Katalan seçimlerinin ardında oluşan karışık görünüm ile bir miktar gerileme yaşayan EURUSD bugün itibari ile yeniden 1,1850 üzerine toparlamış görünüyor. Yılsonunu sakin kapatacağını düşündüğümüz parite için orta vadeli olumlu görüşümüzü koruyor 1,20 hedefi ile takip ediyoruz.

GBPUSD

 

Son açıklanan İngiltere datalarının beklentilerin üzerinde gelmiş olması ve USD nin piyasada genel bir değer kaybı süreci yaşamasına rağmen GBP tarafında pekte hareket olmadı. Yılsonu işlemlerini sakin kapatacağını düşünsekte 1,30 -1,35 arasında yaşanan sıkılmanın üçgen oluşturmuş olması ve son aşamaya gelmiş gözükmesi dikkatımızı çekiyor. Sıkışmanın aşılayacağı yöne doğru daha önce bahsettiğimiz 1,3330 -1,3550 bandının direnç destek noktalarının test edilebileceğini düşünüyoruz.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..