Reklam
  • Reklam
Albank günlük piyasa yorumu..

Albank günlük piyasa yorumu..

Döviz kurunda neler bekleniyor? Euro, sterlin ve dolar kurunda neler olacak? Albank Özel Bankacılık Müdürü Serkan Dönmez Ekonomi Kıbrıs için yorumladı.

Reklam
19 Aralık 2017 - 12:10
Reklam

 

ABD vergi reformu yasasının onaylama ihtimali çok yükselmişken piyasalara olumlu bir hava hakim. ABD 10 yıllık tahvil faizler 3,40 a yüksekselirken 2 yıllıklar 1,83 seviyesinde gerileme yaşayarak spreade bir nebze daralma yaşandı. Dün işlemlerinde gelişmiş ülke para birimleri genel olarak değer kazanırken dolar endeksi 94,10 direnç seviyesine yakın fiyatlamalara gedikten sonra 93,63 e kadar gerileme yaşandı.

 

AB Tüfe dataları piyasa beklentisi doğrultusunda yıllık bazda 1,5 olarak açıklanırken EUR üzerinde pozitif bir etki yaşandı. Merkel SPD ile yapılan görüşmeler hakkında mart ayına kadar anlaşma yapılmasının mümkün olduğunu belirtirken SPD başkanı Schulz maliye bakanlığını istediğini belirti.

 

Matriks ten geçen habere göre İngiltere bankacılık birliği Başbakan Theresa May ve Maliye Bakanı Philip Hammond'u, City'i AB müzakerelerinin merkezinde tutmaya çağırdı ve aksinin ekonomiye büyük bir darbe riski olduğunu bildirdi. İngiltere bankaları Brexit sonrası Avrupa Birliği ile olan Kanada tarzı bir serbest ticaret anlaşmasının iddialı olmadığını ve finans konusunda AB kurallarıyla uyumun çok önemli olduğunu bildirdiler. Büyük bankaları ve diğer finans kurumlarını temsil eden UK Finance'ın açık mektubunda, hükümetin bankacılık merkezi City'i Brexit ticaret görüşmelerinin merkezine koyması gerektiği vurgulandı.

 

USDTRY

Gelişmekte olan ülkelerin para birimlerindeki değer artışına iştirak eden TL sabah itibari ile 3,83 seviyesinde fiyatlanmakta. 3,8110 seviyesini ara destek seviyesi olarak görüyor bu seviyenin altına gelecek fiyatlarda Fibonacci %23,60 seviyesi olan 3,7530 seviyesinin hedef olabileceğini düşünüyoruz.

 

EURUSD

Dün gelen TÜFE datasının ardında 1,1834 seviyesine kadar bir yükseliş yaşansa da sabah itibari ile fiyatlar 1,18 altında fiyatlanıyor. Dünkü görüşümüzü koruyoruz.” Eur nun 1,1740 seviyesinden destek aldığını görüyoruz.  Orta vade için pozitif beklentilerin bulunduğu EUR için kritik desteğin  1,1680 seviyesi olduğunu düşünüyor bu seviye üzerinde Euro’u pozitif takip ediyoruz.”

 

 

 

GBPUSD

Dün belirtiğimiz görüşümüzü koruyoruz. “GBP bir süredir paylaştığımız 1,3570 ve 1,3330 bantı arasında hareket etmeye devam ediyor. Bant içinde trade edilmesine pozitif yaklaştığımızı söyleye biliriz.”

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
City Mall AVM, münhal açtı!..
City Mall AVM, münhal açtı!..