Reklam
  • Reklam
Adana ESOB, KTEZO’ya ziyaret gerçekleştirdi..

Adana ESOB, KTEZO’ya ziyaret gerçekleştirdi..

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ’nin Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ’na gerçekleştirdiği ziyarette iki örgüt arasında var olan işbirliklerinin geliştirilmesi, esnafın sorunlarının çözümü ve mesleki becerilerin geliştirilmesi gibi konular görüşüldü, fikir alışverişinde bulunuldu.

Reklam
14 Ekim 2017 - 09:53
Reklam

 

Görüşmede konuşan KTEZO Başkanı Mahmut Kanber, Adana ve bölgesinden 180 bin kayıtlı üyesi bulunan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin büyük bir örgüt olduğunu, özellikle Adana ve Mersin’in hemen yanı başımızda,  karşı kıyımızda bulunması nedeniyle Türkiye’ye açılan bir kapı özelliği taşıdığını, dolayısıyla buradan gelen kardeş kurumun iki ülke arasındaki ilişkiler açısından büyük önem taşıdığını ve kendilerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Kanber, gerek KTEZO heyetinin Adana’ya gerçekleştirdiği ziyaretler, gerekse Adana heyetinin KTEZO’ya gerçekleştirdiği ziyaretlerle yıllardır var olan güçlü dostluklarının ve kurulan işbirliklerinin bir üst noktaya taşındığını ifade etti.

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, KTEZO ile yıllardan beri görüştüklerini ve kurulan ilişki için can dostları kelimesinin yerinde bir tabir olduğunu ifade etti. Sözütek, Oda’nın yürüttüğü çalışmaları takdirle izlediklerini, amaçlarının Kıbrıs esnafı ile Türkiye esnafını bir araya getirerek sanayi, mesleki ve ticari alanlarda işbirliklerini geliştirmek olduğunu kaydetti. Sözütek, iki kurumun da iyi niyete, özgürlüklere, demokrasiye, adalet ve insan hakları gibi değerlere çok önem verdiğini, bu değerlere dayalı bir sistemde esnaf ve zanaatkarların daha başarılı olabileceğini belirtti.

 

Konuşmaların ardından her iki ülkenin kültürel özelliklerini ve değerlerini yansıtan plaket ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

 

Adana ESOB heyetinin ziyareti kapsamında KTEZO ile birlikte Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na da birer nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018